У Німеччині суд вперше дозволив екстрадицію українця, який відмовився від служби у ЗСУ
www.rbc.ua
Wed, 12 Feb 2025 17:57:01 +0200
![У Німеччині суд вперше дозволив екстрадицію українця, який відмовився від служби у ЗСУ](https://api.uanews.net/images/67acc5a5b9cc8.webp)
Федеральний верховний суд Німеччини вперше схвалив екстрадицію громадянина України, який намагався уникнути її.
Він обґрунтовував це небажанням служити у ЗСУ через особисті переконання.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на MDR.
Як повідомляється, українські правоохоронці звернулися із запитом про екстрадицію громадянина України, який виїхав до Німеччини.
Йому інкримінують погрози та фізичне насильство над співробітником поліції під час взяття аналізу крові в лікарні.
Після того, як Німеччина почала процедуру екстрадиції українця, той виступив проти повернення в Україну, стверджуючи, що в разі екстрадиції його можуть призвати на військову службу.
Він стверджував, що відмовився від військової служби з міркувань совісті, бо не хоче вбивати людей, але з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну йому відмовили в цьому праві.
Вищий земельний суд Дрездена звернувся до Федерального верховного суду Німеччини з проханням розяснити, чи можна в такому разі задовольнити екстрадиційний запит, і останній відповів ствердно.
Судді обґрунтували свою позицію тим, що відмова від військової служби з міркувань совісті не є перешкодою для екстрадиції, якщо держава зазнала нападу в порушення міжнародного права, і тому відповідна особа повинна очікувати, що її призвуть на службу.
Як йдеться в рішенні верховного суду Німеччини, право на відмову від військової служби з міркувань совісті не застосовується без обмежень, і Основний закон Німеччини та Європейська конвенція з прав людини не перешкоджають екстрадиції.
Екстрадиція українців ізза кордону Нагадаємо, розмови про можливість екстрадиції українців призовного віку зза кордону почалися ще у 2023 році.
Однак жодна з країн не пішла на такий крок.
Раніше голова фракції Слуга народу Давид Арахамія заявив, що українські правоохоронні органи практично в будьякій країні світу можуть запросити екстрадицію людей, які виїхали за кордон за підробленими документами ВЛК.
За його словами, ті, хто залишив Україну незаконно, нестимуть відповідальність за законами за дачу хабара, за підробку документів, за ухилення від мобілізації.
Водночас, як пояснили у Мінюсті, ключовою проблемою екстрадиції українцівпорушників ізза кордону є побоювання інших країн, повязані з безпекою.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
![додати ще новини](/_next/image?url=%2Fimg%2Ffi-br-refresh.png&w=48&q=75)