Втрачає силу: що виснажує армію РФ, для якої три дні розтяглися на три роки
ua.korrespondent.net
Tue, 11 Feb 2025 18:30:00 +0200
![Втрачає силу: що виснажує армію РФ, для якої три дні розтяглися на три роки](https://api.uanews.net/images/67ab7d777ba16.webp)
Замість техніки осли та коні Три роки постійних атак та невпинний вогневий вплив українських сил на тили ворога не пройшли безслідно для російської армії.
Нині російська армія зазнає серйозних труднощів, що виражаються не лише в уповільненому наступі на Донбасі, а й в інших аспектах.
Як сказав військовий експерт порталу Defense Express Іван Киричевський у коментарі Еспресо, росіяни виглядають ослабленими за багатьма ознаками, і це помітно навіть на рівні спорядження їхніх піхотинців.
А нещодавно стало відомо, що замість звичних транспортних засобів вони змушені використовувати ослів і коней для перевезення боєприпасів і їжі.
Він підкреслив, що ці труднощі стали наслідком не тільки власної стратегії постійних наступальних дій Росії, а й інтенсивних ударів українських сил по їхніх тилах, як оперативних, так і стратегічних.
На думку експерта, тут не йшлося про просте відступлення.
Це була комплексна операція, спрямована на руйнування всіх логістичних і командних комунікацій противника.
Киричевський також зауважив, що нещодавно ЗСУ здійснили кілька вдалих атак на командні пункти високого рівня російської армії.
Командні пункти це складні обєкти, які добре маскуються і глибоко захищені.
Однак, на диво, російським генералам не вдалося уникнути наших ударів, і вони отримали свою частку демократії у вигляді українських ракет.
За даними ГУР, у 2025 році для поповнення втрат окупаційної армії у війні проти України державаагресор розраховує залучити щонайменше 126 тисяч солдатів із так званого спецконтингенту.
Йдеться про тих росіян, які відбувають покарання у тюрмах, перебувають під слідством, мають заборгованості за кредитами та інші проблеми.
У середньому для покриття втрат окупаційної армії Москва планує мобілізовувати по 10 тисяч осіб спецконтингенту щомісяця.
Загалом для заміщення втрат існуючих військових частин та зєднань у війні проти України Росія у 2025 році має намір мобілізувати мінімум 280 тисяч осіб.
Воюватимуть зеки, сифілітики та шизофреники Найбільші труднощі у Росії виникають із поповненням армії, і Міноборони розробляє нові заходи, щоб справитися з цією проблемою.
У звіті американського Інституту вивчення війни ISW йдеться про те, що російським військовим все складніше набирати нових солдатів, оскільки зростає кількість тих, хто відмовляється брати участь у війні.
І, як варіант, Міноборони планує ускладнити процес звільнення призовників від служби, щоб змусити їх залишатись у лавах армії.
Тим часом російські чиновники продовжують виправдовувати відсутність примусової мобілізації, незважаючи на те, що армія РФ стикається з проблемами у наборі нових рекрутів для компенсації значних втрат під час війни.
За даними Інституту, кінець 2024 року та січень 2025го відзначалися повідомлення про те, що кількість нових рекрутів значно менша, ніж необхідно для заміни втрат на фронті.
Разом з тим деякі федеральні субєкти Росії не виконують свої місячні плани по набору, оскільки громадяни все менше хочуть добровільно йти воювати.
А з лютого Міноборони РФ запропонувало ввести нову поправку, що передбачає перекласифікацію деяких захворювань, які до цього часу були підставою для звільнення від служби.
Зокрема, йдеться про сифіліс, гіпертонію, хвороби центральної нервової системи, шизофренію, психотичні та афективні розлади.
Це дозволить збільшити кількість осіб, які не зможуть отримати звільнення за станом здоровя.
Відомо, що останнім часом армія РФ зазнала величезних втрат на війні з Україною, зокрема, за даними Генштабу ЗСУ, щодня гине від 1300 до 2200 російських військовослужбовців.
Тому російське керівництво змушене було звернутися до Північної Кореї з проханням надіслати війська для підтримки російської армії на фронті в Курській області.
Проте через кілька тижнів боїв північнокорейські війська також зазнали великих втрат і були відведені назад.
Щоправда, днями зявилася інформація від українських військових про те, що солдати КНДР нібито знову залучені до участі в боях.
Економіка рухається до прірви У свою чергу економісти пророкують, що економіка Росії може зазнати краху в 2025 році через українські удари по нафтопереробних заводах та нафтові санкції, пише Express.
За словами колишнього старшого офіцера військової розвідки Великобританії Філіпа Інгрема, через українські атаки на нафтопереробні заводи та санкції щодо російського експорту нафти.
Україна активно знищує обєкти нафтопереробки в Росії, що тільки погіршує економічне становище країни, яка вже страждає від обмежень у постачанні нафти.
В поєднанні з західними санкціями, що обмежують експорт нафти основного джерела доходів Росії це створює серйозні ризики для її економіки.
Ці удари серйозно вдарять по економічному стану Росії і поставлять її перед реальними проблемами у веденні війни з Україною, зазначає Інгрем.
Зокрема, прибутки від продажу нафти є єдиним джерелом фінансування російської агресії.
Українські атаки охоплюють весь ланцюг постачання нафти, не обмежуючись лише її зберіганням.
За словами експерта, це впливає на всі етапи процесу, від видобутку та перекачування до зберігання, переробки та експорту нафти.
Через це Росія буде змушена ще більше покладатися на експорт, аби спорожнити свої резервуари та забезпечити необхідний капітал.
Раніше німецьке видання WELT повідомляло, що Україна активно працює над тим, щоб максимально зруйнувати російські нафтопереробні заводи з метою завдати краху російській економіці.
Тільки за січень Сили оборони України поцілили в девять таких обєктів.
Для Росії нафтогазова промисловість є критично важливою, оскільки вона підтримує економіку країни.
Останні два десятиліття Москва інвестувала значні кошти в розвиток нафтопереробних заводів, щоб експортувати не лише сиру нафту, а й готові нафтопродукти, такі як бензин, дизельне паливо та авіапаливо.
Цей сектор є основним джерелом податків, що фінансують війну проти України.
Галина Гірак
Останні новини
![додати ще новини](/_next/image?url=%2Fimg%2Ffi-br-refresh.png&w=48&q=75)