У середньому в країнах у школярів низькі бали з фінансової грамотності: дані дослідження
www.rbc.ua
Tue, 11 Feb 2025 18:00:13 +0200
![У середньому в країнах у школярів низькі бали з фінансової грамотності: дані дослідження](https://api.uanews.net/images/67ab767c201fd.webp)
Український центр оцінювання якості освіти УЦЯО опублікував звіт, згідно з яким 18 підлітків не досягли базового рівня фінансової грамотності.
Дослідження показує, що активне обговорення фінансових питань вдома впливають на рівень знань молоді.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на дослідження PISA.
За результатами дослідження, 18 підлітків не досягли мінімуму для фінансової грамотності, що відповідає 2 рівню за міжнародними стандартами PISA Programme for International Student Assessment, який оцінює здатність застосовувати фінансові знання у реальних життєвих ситуаціях.
Звіт підкреслює, що зростаючі економічні виклики створюють потребу у розвитку таких навичок, як управління бюджетом, аналіз кредитних ставок, порівняння фінансових продуктів та використання цифрових фінансових інструментів.
Згідно з дослідженням PISA, 12 різниці у рівні фінансової грамотності серед 15річних підлітків у країнах ОЕСР Організація економічного співробітництва та розвитку можна пояснити їхнім соціальноекономічним статусом.
У деяких країнах, таких як Бельгія, Болгарія, Угорщина та Перу, цей розрив складає від 17 до 19, в той час як у Норвегії, ОАЕ, канадських провінціях та Саудівській Аравії він набагато менший 78.
Звіт також акцентує увагу на ролі батьків у розвитку фінансової грамотності підлітків.
83 школярів в ОЕСР регулярно обговорюють витрати з батьками, а 76 самостійно приймають фінансові рішення.
Ті підлітки, які обговорюють гроші з батьками хоча б раз на місяць, мають вищі результати у тестах з фінансової грамотності, набираючи на 12 балів більше, ніж їхні однолітки, що не ініціюють таких розмов.
Фото скрін з дослідження PISA Згідно з даними звіту, підлітки з високим соціальноекономічним статусом в середньому набирають на 87 балів більше, ніж їхні ровесники з менш забезпечених сімей.
Однак також зазначено, що обговорення економічних новин та сімейного бюджету залишаються менш популярними темами серед молоді, що вказує на необхідність більш активної участі батьків у вихованні фінансової грамотності.
Нагадаємо, що в Укаїні з 2025 року в Україні курс Підприємництво і фінансова грамотність стане обовязковою дисципліною для учнів 89 класів, що є важливим кроком до розвитку фінансової грамотності серед молоді.
Останні новини
![додати ще новини](/_next/image?url=%2Fimg%2Ffi-br-refresh.png&w=48&q=75)