Американська мрія: чи припинить вогонь Трамп у війні Росії в Україні
ua.korrespondent.net
Mon, 10 Feb 2025 18:30:00 +0200
![Американська мрія: чи припинить вогонь Трамп у війні Росії в Україні](https://kor.ill.in.ua/m/190x120/4293431.png)
Казус Пєскова Днями американське видання New York Post повідомило, що президент США Дональд Трамп підтвердив свою телефонну розмову з російським лідером Володимиром Путіним.
Цю інформацію журналісти отримали в ексклюзивному інтервю, яке відбулося в пятницю на борту президентського літака.
Трамп зазначив, що він розмовляв із Путіним, аби знайти можливості для припинення війни між Росією та Україною.
На запитання щодо кількості їхніх розмов, Трамп відповів, що краще не говорити про це.
І додав, що має відчуття, нібито Путіну не байдуже до втрат на полі бою і що він хоче припинити загибель людей.
Американський президент також підкреслив, що повномасштабна війна ніколи б не почалася, якби він залишався на посаді у 2022 році, і що в нього завжди були добрі стосунки з Путіним.
Трамп також стверджує, що має конкретний план для завершення війни.
Сподіваюся, це буде швидко.
Щодня гинуть люди.
Ця війна в Україні це жахливо.
Я хочу її припинити, заявив він.
Тим часом, у Кремлі не підтвердили і не спростували слова Трампа.
Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що йому нічого не відомо про дзвінок Трампа, однак він зауважив, що не завжди може бути обізнаним про всі комунікації, що відбуваються через різні канали.
Він також уточнив, що не може ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію.
Але днями раніше, минулого тижня, Путін підтвердив контакти з адміністрацією Трампа стосовно українського питання.
Трамп же висловлював припущення, що, можливо, зустрінеться з українським президентом Володимиром Зеленським наступного тижня тобто вже цього тижня.
Зеленський, своєю чергою, вважає, що зустріч із Трампом має передувати визначенню формату переговорів із Росією.
Окрім того, російське МЗС підтвердило наявність певних контактів з новою адміністрацією США, але буз розголошення подробиць.
Заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков зазначав, що контакти з США існують, але поки що не можна говорити про узгоджені графіки зустрічей Путіна та Трампа.
Корейське питання У той час, коли США намагаються все зробити для припинення війни та встановлення миру, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин обіцяє підтримувати Росію у війні проти України і пригрозив посилити свої ядерні сили, щоб протистояти військовому співробітництву США з Японією і Південною Кореєю.
Армія і народ Північної Кореї незмінно підтримуватимуть і заохочуватимуть справедливу справу російської армії і народу щодо захисту свого суверенітету, безпеки і територіальної цілісності, відповідно до духу договору про всеосяжне стратегічне партнерство між Північною Кореєю і Росією, цитують Кіма 8 лютого державні ЗМІ КНДР.
Разом з тим солдати з Північної Кореї повернулися на лінію фронту після невеликої паузи, повязаної з великими втратами.
І, як повідомляє 47 окрема механізована бригада Маґура, вони знову намагаються штурмувати українські позиції на Курщині.
В наступ вони йдуть разом із російськими солдатами.
Українські військові помітили зміну тактики у діях солдатів із КНДР якщо раніше вони наступали більше технікою, то зараз активно використовують піхоту.
Штурмові дії північнокорейці намагалися проводити на відкритих ділянках та полях.
Крім того, штурмовиків підвозили на багі, після чого вони ховалися за деревами.
Атаки здійснювалися великою кількістю піхотних груп одразу в кількох напрямках.
Проте, за словами українських військових, вони відбивають штурми росіян та північнокорейців на Курщині та міцно тримають лінії зіткнення.
Потьомкінська держава Тим часом сьогодні на брифінгу вже презентована доповідь Мюнхенської безпекової конференції, яка відбудеться 1416 лютого.
Автори зазначають, що тиск на Україну і вимоги завершити війну за будьяку ціну можуть дати Росії можливість досягти своїх цілей, хоча б частково.
Нова адміністрація США, яка була важливим партнером України, дала сигнал, що прагне швидко завершити війну Росії проти України через переговори.
Якщо партнери України націлені на припинення війни за будьяку ціну, Росія може використати це для отримання вигідної угоди про припинення вогню, йдеться в доповіді.
Зокрема, автори вважають, що Москва може використовувати бажання до миру для зміцнення контролю над окупованими територіями, блокування вступу України в НАТО або надання їй реальних гарантій безпеки.
Це дасть Росії можливість посилити свою армію та спробувати повернути Україну до своєї сфери впливу.
Проте, вказано в доповіді, план нової адміністрації США щодо припинення війни ще не зрозумілий, і якщо вони оберуть більш жорстку позицію щодо Росії, то майбутнє Росії може виглядати похмурим.
Такий висновок базується на тому, що геополітична позиція Росії почала давати тріщини, які ставлять під сумнів її довговічність.
За оцінками незалежних джерел, кількість вбитих російських солдатів в Україні складає 120 тисяч.
Для компенсації цих втрат влада повинна запропонувати новобранцям астрономічні виплати.
Росія також стикається з труднощами у заміні втраченої техніки 80 танків і бронетехніки складаються з відремонтованої техніки.
Така ж ситуація і з артилерією та боєприпасами.
Варіанти для розширення виробництва обмежені.
Однак автори доповіді визнають, що оцінки потенціалу залишаються різними.
Росія також зіткнулася з економічною невизначеністю, існують ризики стагфляції.
За два з половиною роки доходи від експорту енергоносіїв зменшилися майже вдвічі, а падіння цін на нафту може призвести до серйозних проблем для економіки Росії.
Зіштовхнувшись з економічною нестабільністю, імперським перенапруженням і виснажливою війною, невідомо, чи зможе Росія продовжити свої імперіалістичні зусилля.
Це частково залежатиме від того, чи надасть міжнародна спільнота Росії простір для цього, або ж буде чинити тиск, вимагаючи поваги до міжнародного порядку, заснованого на правилах, підсумовують автори доповіді.
Вони також вказують на особливі загарбницькі та деструктивні інтереси Росії.
Жодна держава в цьому столітті не перевернула міжнародний порядок більше, ніж Росія Але, незважаючи на самовпевненість, з якою Росія проголошує свою особливу позицію у світовому порядку, розбіжність між її самооцінкою та реальною владою залишається Росія потьомкінська держава, роблять висновок автори доповіді в розділі під назвою Царський гамбіт.
Разом з тим відзначається, що Росія продовжує кидати серйозні виклики навіть більш сильним суперникам, зокрема, загрожує Європі через кампанії з дезінформації, втручання у вибори, диверсії, спроби вбивства та брязкання ядерною зброєю.
Галина Гірак
Останні новини
![додати ще новини](/_next/image?url=%2Fimg%2Ffi-br-refresh.png&w=48&q=75)