Безкоштовний проїзд для пенсіонерів. Що робити, якщо водій відмовляється везти
www.rbc.ua
Mon, 10 Feb 2025 10:30:40 +0200
Пенсіонери за віком мають право на безкоштовний проїзд у транспорті загального користування.
Тим часом рішення щодо безоплатних послуг приватних перевізників маршруток може визначатись органом місцевого самоврядування.
Про це у коментарі РБКУкраїна розповів адвокат і магістр права Євген Буліменко.
В якому транспорті пенсіонери можуть їздити безкоштовно та що робити у разі відмови Постановою Кабінету міністрів України 354 від 17 травня 1993 р.
Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування було введено безкоштовний проїзд для пенсіонерів за віком на міському пасажирському транспорті загального користування крім метрополітену й таксі на приміських маршрутах.
При цьому право на безплатний проїзд надається за наявності посвідчення встановленого зразка чи довідки, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду також електронного квитка, який зареєстрований у зазначеній системі та видається на безоплатній основі, пояснив юрист.
Водночас Буліменко повідомив, що згідно з частиною першою статті 21 закону України Про транспорт, транспортом загального користування вважається залізничний транспорт морський транспорт річковий транспорт автомобільний транспорт авіаційний транспорт міський електротранспорт у тому числі метрополітен.
Таким чином, пенсіонери за віком мають пільгу безплатного проїзду у міському тролейбусі, автобусі, трамваї, фунікулері та у міській електричці, наголосив він.
За словами експерта, якщо говорити про безкоштовний проїзд пенсіонерів у міських маршрутках де пасажирські перевезення здійснюються перевізниками приватної форми власності, то перелік пільгових категорій які користуються правом пільгового проїзду, а також розмір тарифів на перевезення визначаються відповідними органами місцевого самоврядування.
Таким чином, пенсіонери матимуть право безкоштовного проїзду у міських маршрутках у випадку прийняття органом місцевого самоврядування рішення про встановлення зазначеної пільги, пояснив магістр права.
Він додав, що при цьому інформація про безкоштовне перевезення осіб пенсійного віку повинна бути розміщена у салоні маршрутки.
У випадку неправомірної відмови водія від безкоштовного перевезення особи пенсійного віку, такий пасажир може направити усну чи письмову скаргу або територіальному органу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Держпродспоживслужби або органу місцевого самоврядування.
При цьому така скарга обовязково повинна містити номер маршруту та реквізити перевізника, підсумував Буліменко.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, хто в Україні має право на безкоштовний проїзд у транспорті адже такі пільги мають не лише пенсіонери.
Читайте також, що відомо про ймовірні нові правила для транспорту Києва під час повітряної тривоги які є варіанти та чи поїде метро.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на канал РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин