Поліція викрила чорних рієлторів, які привласнювали квартири у Києві
glavcom.ua
Wed, 05 Feb 2025 17:47:00 +0200
Оперативники управління стратегічних розслідувань у Київської області спільно зі слідчими слідчого управління поліції Києва встановили трьох ділків, причетних до заволодіння квартирами людей похилого віку, осіб, що мали фінансові труднощі або вели асоціальний спосіб життя.
Про це повідомляє Національна поліція України. Зазначається, що організував оборудку з нерухомістю 47річний мешканець столиці, підсудний за аналогічний злочин.
Як спільників він залучив ще декількох осіб.
Фігуранти входили в довіру до потерпілих, робили ремонти в їхніх квартирах, а після продавали нерухомість.
До прикладу, у жовтні 2022 року зловмисники увійшли в довіру до 37річної жінки, яка отримала квартиру у спадок від матері.
Вже через місяць потерпілу змусили підписати довіреність на продаж нерухомості, а ще за два тижні фігуранти продали квартиру за 2 млн грн, залишивши жінку без даху над головою, йдеться у повідомленні. Правоохоронці навели інший епізод, у якому, щоб заволодіти квартирою, одна з фігуранток у квітні 2023 року одружилася з майбутньою жертвою.
Вже в січні 2024 разом зі спільниками примусила чоловіка оформити іпотеку на житло.
Після цього квартиру виставили на продаж та перепродали, а потерпілого фактично викинули на вулицю.
Під час проведенні обшуків, за однією з адрес, правоохоронці виявили мешканця Львова, якого зловмисники перевезли до столиці.
Він не мав близьких родичів і вів антисоціальний стиль життя, через що, маючи квартиру у Львові, став для аферистів потенційною жертвою, повідомили правоохоронці. Блок галереї В рамках досудового розслідування поліцейські вилучили понад 420 оригіналів та копій документів, серед яких довіреності, заповіти, договори купівліпродажу обєктів нерухомості та іншу документацію, банківські картки, мобільні телефони та чорнові записи.
На підставі зібраних доказів організатору квартирної оборудки та двом його спільникам слідчі повідомили підозри за ч.
4 та 5 ст.
190 Шахрайство, вчинене у складі організованої групи Кримінального кодексу України.
Наразі правоохоронці встановлюють інших осіб, які можуть бути причетні до шахрайської схеми. Нагадаємо, в Україні масово розповсюджують фальшиві долари.
Їх можна купити в Інтернеті за лічені хвилини.
Шахраї навіть відкривають обмінники, які ззовні схожі на звичайні пункти обміну, але насправді розповсюджують лише фальшиву валюту.
До існування анонімних Telegramканалів фальшивки розповсюджували через Darknet.
Щоб потрапити у магазин, треба було завантажити спеціальний браузер, дізнатись адресу магазину тощо.
Зараз же процес купівлі підробок максимально спростили.
У Telegram працюють сотні українських онлайнмагазинів, які масово розповсюджують фальшиві долари.
Останні новини
більше новин