ПДВ на все, ліміт - на чай і каву. Що пропонує законопроєкт про податки на посилки
www.rbc.ua
Wed, 22 Jan 2025 19:10:01 +0200
На сайті Верховної Ради зявився текст законопроєкту, який пропонує скасувати безмитний поріг на посилки зза кордону.
Причому під податок можуть потрапити посилки з парфумами, чаєм і кавою навіть від родичів.
РБКУкраїна наводить головні положення проекту 12429.
Зміст Податок на всі посилки Що хочуть змінити Без податків до 45 євро, але з лімітами для чаю, кави та парфумів Хто заплатить ПДВ і стане субєктом дистанційного продажу Податок на всі посилки Що хочуть змінити Згідно з нинішнім законодавством, в Україні діє безмитний поріг 150 євро.
Це означає, що не оподатковуються посилки та товари, відправлені зза кордону, митна вартість яких не перевищує зазначену суму.
Тобто, якщо вартість товарів в одній посилці, замовлених у закордонному інтернетмагазині, менша за 150 євро, то таке відправлення не оподатковується.
Аналогічний підхід застосовується до посилок від фізичної особи до фізичної, наприклад, від родича.
Законопроєкт 12429 скасовує безмитний поріг.
Якщо зараз на товари дорожчі за 150 євро нараховується 20 ПДВ 10 ввізного мита від суми перевищення ліміту, то з ухваленням закону під оподаткування потрапляють усі інтернетпокупки.
Зокрема, товари в міжнародних відправленнях до 150 євро оподатковуватимуться лише ПДВ у розмірі 20.
Дорожче цього ліміту ПДВ ввізне мито 10 як і зараз.
Без податків до 45 євро, але з лімітами для чаю, кави та парфумів Єдиний виняток товари вартістю до 45 євро, які фізична особа за кордоном відправляє іншій фізособі в Україні.
Пропонується встановити, що такі операції не є обєктом оподаткування.
Але й тут є низка уточнень.
Поперше, товари мають відправлятися без будьякої оплати, мати призначення для особистого/сімейного користування, а характеристики і кількість не повинні вказувати на комерційну мету.
Подруге, положення про безподаткові операції не діє, якщо в посилці підакцизні товари наприклад, алкоголь або тютюнові вироби парфуми в обємі понад 50 грамів або туалетна вода в обємі понад 0,25 літра кава в обємі понад 500 грамів кавові екстракти та есенції в обємі понад 200 грамів чай в обсязі понад 100 грамів чайні екстракти та есенції в обсязі понад 40 грамів Якщо обсяг цих товарів перевищуватиме ліміт, навіть за приватну посилку вартістю до 45 євро доведеться заплатити 20 ПДВ.
Хто заплатить ПДВ і стане субєктом дистанційного продажу Законопроєкт 12429 запроваджує нову операцію, яка підлягає оподаткуванню ПДВ дистанційний продаж товарів.
Сплачувати ПДВ з дистанційного продажу буде особанерезидент, яка здійснює такий продаж.
За аналогією з Директивою Ради ЄС 2006/112/ЄС пропонується прирівняти осіб, які сприяють продажу через онлайнплатформи, портали та вебсайти, до осіб, які здійснюють дистанційний продаж товарів.
Під це визначення потрапляють онлайнмагазини, маркетплейси та платформи для продажу товарів, що були у використанні, на кшталт eBay або OLX.
Зазначимо, через це у ЗМІ зявилась інформація, що покупців на OLX можуть змусити платити податок ПДВ.
Однак згідно з проєктом, ідеться про поставки товарів з території іншої країни до України.
Такі платформи повинні будуть реєструватися як платники ПДВ, стягувати податок з покупців і перераховувати його до держбюджету, а також зберігати інформацію про посилки та їхніх одержувачів протягом 10 років.
Крім того, товари до 150 євро звільняються від ПДВ при ввезенні на територію України за умови, що ПДВ сплачується з дистанційного продажу, а в митну декларацію внесено дані про спеціальний податковий номер особи, яка сплачує цей ПДВ.
Як правило, величина податку на додану вартість закладається в цінник.
І з ухваленням закону для українців напевно подорожчають товари бюджетної категорії на зарубіжних маркетплейсах.
Зазначимо, раніше РБКУкраїна в матеріалі Без порога 150 євро.
В Україні хочуть оподаткувати всі інтернетзамовлення зза кордону писало, що цей законопроект зареєстровано на вимогу українського бізнесу.
Зокрема, голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев публікував лист Американської торговельної палати в Україні, в якому говорилося, що скасування безмитного ліміту на посилки в 150 євро нібито допоможе посилити боротьбу з тіньовими ринками.
Крім того, бізнес вважає, що пільговий режим оподаткування малих партій товарів спотворює конкуренцію всередині країни.
Нагадаємо, у серпні 2024 року Кабінет міністрів уже пропонував знизити ціновий поріг для безмитних посилок зза кордону з нинішніх 150 євро до 45.
І ввести ПДВ для всіх замовлень в іноземних інтернетмагазинах.
Ініціатива містилася у великому законопроєкті про підвищення податків.
Однак перше голосування восени провалилося, після чого податки на посилки вирішили виділити в окремий законопроєкт.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин