Держслужба якості освіти провела аудити в школах: які порушення виявлені під час перевірки
www.rbc.ua
Wed, 22 Jan 2025 12:35:43 +0200
Держслужба якості освіти ДСЯО провела позапланові перевірки та інституційні аудити в закладах освіти.
Більшість шкіл потребують покращення умов для навчання та удосконалення системи оцінювання.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на Державну службу якості освіти України.
Що включають перевірки та аудити Позапланові перевірки проводяться в тих випадках, коли є загроза, що може негативно вплинути на життя, здоровя та безпеку учнів, педагогів та інших учасників освітнього процесу.
Такими загрозами можуть бути, наприклад, порушення вимог до безпеки в навчальних закладах або інші інциденти, що можуть мати серйозний вплив на освітній процес.
З початку 2024 року ДСЯО отримала можливість проводити позапланові заходи контролю у випадку загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоровя учасників освітнього процесу відповідних підстав, що визначені нормативними актами, які регулюють проведення позапланових перевірок та інституційних аудитів.
Результати оцінювання У 2024 році ДСЯО разом з територіальними органами провела 132 інституційних аудити в закладах загальної середньої освіти ЗЗСО.
Часто аудити проводилися в сільській місцевості 74 випадки та менше в міських закладах 58 випадків.
Окрім того, 20 перевірок проходили в очнодистанційному форматі.
Вони проводилися на ініціативу засновників, керівників або педагогічних рад закладів. Найбільша кількість інституційних аудитів відбулася у Львівській 12, Тернопільській та Вінницькій по 11 областях.
У той же час, в областях, які залишаються зонами бойових дій Харківська, Херсонська, Запорізька, Донецька та Луганська, інституційні аудити не проводилися.
За підсумками проведених аудитів заклади освіти отримали висновки щодо стану освітніх і управлінських процесів, велика частина шкіл потребує поліпшення в аспектах, як оцінювання результатів навчання учнів та створення безпечного середовища Освітнє середовище та оцінювання навчальних досягнень учнів 60 закладів потребують покращення освітнього середовища, зокрема створення комфортних і безпечних умов для навчання та взаємодії учнів.
67 закладів мають рекомендації щодо підвищення інклюзивності і мотивації в навчальних просторах.
Педагогічна діяльність та управлінські процеси Педагогічну діяльність та управлінські процеси в більшості закладів оцінено на достатньому рівні, але 61 шкіл потребують покращення в частині формування відповідальності у учнів за свої навчальні досягнення і здатності до самостійного оцінювання.
Нагадаємо, що Кабмін затвердив нову редакцію положення про сертифікацію педагогічних працівників, він набуде чинності з 1 вересня 2025 року.
Мета сертифікації підтримка та заохочення вчителів із високим рівнем професіоналізму.
Останні новини
більше новин