Тюремні стіни замінять на окопи: кого з засуджених відправлятимуть на передову - ухвалили рішення
zk.znaj.ua
Sat, 18 Jan 2025 21:05:00 +0200
Міністерство оборони України ухвалило порядок, за яким засуджені за нетяжкі злочини можуть стати до лав Збройних сил України.
Цей механізм регулює виконання закону, ухваленого ще в травні 2024 року, і дозволяє увязненим добровільно мобілізуватися в обмін на умовнодострокове звільнення.
Порядок мобілізації увязнених описав народний депутат Олексій Гончаренко, один зі співавторів закону 110791.
Він зазначив, що реалізація закону затягнулася на 8 місяців, але тепер процес нарешті унормований.
Основні етапи виглядають так Суд має ухвалити постанову про умовнодострокове звільнення увязненого, який виявив бажання служити в армії.
Після звільнення Національна гвардія супроводжує особу до Територіального центру комплектування.
Увязненого забезпечують усіма необхідними документами.
У ТЦК видають військовообліковий документ і повідомляють командира частини, де ця особа проходитиме службу.
Командир військової частини забезпечує супровід мобілізованого до спеціального підрозділу для укладення контракту на службу.
Цей механізм поширюється тільки на осіб, засуджених за нетяжкі злочини.
Це передбачає, що до участі в бойових діях не залучатимуть людей, які вчинили насильницькі злочини, корупційні злочини, або мають інші важкі порушення закону.
Рішення про участь у програмі є виключно добровільним, а служба в армії відкриває можливість для таких осіб змінити своє життя, водночас допомагаючи країні в умовах війни.
Нагадаємо, документ про відстрочку у які терміни потрібно оновлювати, щоб не потрапити під мобілізацію Раніше ми розповідали, коли військовозобовязаний може законно відмовитись від повістки пояснення адвоката Також, представникам ТЦК розвяжуть руки, щоб оперативніше карати ухилянтів до чого готуватися
Останні новини
більше новин