Привласнили десятки мільйонів. Викрито схему з коштами вкладників "Земельного капіталу"
www.rbc.ua
Sat, 18 Jan 2025 11:04:51 +0200
Власник банку Земельний капітал привласнив понад 90 млн гривень вкладників.
Правоохоронці викрили схему за участі кількох осіб.
Проо це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на Нацполіцію України.
Як стало відомо РБКУкраїна із власних джерел, мова йде про банк Земельний капітал та його директора Віктора Тополова.
Фігурант спеціально придбав фінансову установу для втілення свого злочинного умислу.
В оборудку він залучив голову та членів правління банку, голову наглядової ради, приватних підприємців, оцінювачів і держаних реєстраторів, йдеться у повідомленні.
Як працювала схема Під керівництвом організатора вони реєстрували в держреєстрі речових прав нерухоме майно великої квадратури, нібито розташоване в центральних районах Києва і Харкова.
Ці неіснуючі обєкти й стали предметом застави на видачу кредитів в загальній сумі понад 90 млн грн.
За незаконно отримані гроші вкладників банку фігуранти фінансували власні бізнеспроєкти з будівництва заводів та ТЕЦ, операційної діяльності вугільної шахти, придбання елітних авто й нерухомості, розповіли в Нацполіції.
Разом з цим, працівники управління банківської безпеки щорічно складали акти перевірки наявності та ліквідності неіснуючого заставного майна. Що відомо про учасників схеми Все це призвело до того, що у 2021 році банк визнали неспроможним через те, що він не забезпечив виплати власним клієнтам і не розрахувався по платіжних дорученням.
Слідчі поліції та оперативники Департаменту стратегічних розслідувань встановили 27 фігурантів, які в різні роки входили до складу злочинної організації. Сімом з них раніше вже повідомили про підозру за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та службове підроблення у складі організованої групи. У січні 2025 року слідчі зібрали достатньо доказів, аби оголосити про підозри керівництву банку за створення, керівництво та участь в злочинній організації, привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, службове підроблення та відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом.
Серед підозрюваних і власник збанкрутілого банку.
Масштабні арешти Для збереження речових доказів та відшкодування завданих збитків поліцейські наклали арешт на 12 квартир фігурантів в столиці, 5 приватних будинків в середмісті Києва загальною площею понад 2000 квадратних метрів, земельні ділянки, 12 елітних авто, 12 машиномісць та корпоративні права у статутному капіталі афілійованих з фігурантами товариств.
За скоєне підозрюваним може загрожувати до 12 років з конфіскацією майна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин