Як в українців змінилося ставлення до ЛГБТ-спільноти: результати дослідження
glavcom.ua
Wed, 15 Jan 2025 19:52:46 +0200
Ставлення українського суспільства до ЛГБТлюдей є переважно нейтральним або дружнім.
Всі останні роки воно повільно покращується.
Про це йдеться в дослідженні правозахисного центру Наш світ.
Згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології, кількість тих, хто вважає, що ЛГБТ люди повинні мати ті самі права, що й решта громадян України у 2024 році склала 70,4, що на 3,1 більше, ніж у 2023 році, та на 6,7 більше, ніж у 2022.
Навіть серед тих, хто загалом негативно ставиться до ЛГБТ людей, більше половини 51 погодилися з тим, що вони повинні мати рівні права.
Запровадження реєстрованого цивільного партнерства для одностатевих пар у 2024 році підтримало 28,7 опитуваних, байдуже поставилися до цього 25,6, негативно 35,7.
Таким чином, вже більше половини українців/ок не мають заперечень проти цього.
Якщо два роки тому розрив між тими, хто підтримує цивільне партнерство для одностатевих пар, і тими, кому це не подобається, складав 18,3 на користь останніх, то у 2024 році він скоротився до 7, зазначають автори звіту.
У червні 2024 року Центр аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту провів третю хвилю опитування в межах програми Молодь як провідник української національної ідентичності.
Зокрема, українську молодь віком 1635 років запитали про їхнє ставлення до ЛГБТК.
На запитання, наскільки комфортним було б особисте спілкування з одностатевими парами 69 респондентів заявили про загалом комфортне та ще 29 про не бажане.
Представники ЛГБТК загалом комфортне 61, не бажане 36 Одностатеві пари загалом комфортне 69, не бажане 29.
Представники ЛГБТК загалом комфортне 61, не бажане 36.
На запитання, чи згодні респонденти з тим, що члени спільноти ЛГБТК мають бути прийняті суспільством 31 опитаних висловив повну згоду, скоріше згодні 39, скоріше незгодні 16, абсолютно незгодні 13.
Найвищий рівень прийняття представників ЛГБТ повністю або скоріше згодні був відзначений у Києві 84, найнижчий на заході України 63.
Нагадаємо, упродовж 2024 провідні українські церкви, що входять до складу Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, у своїй публічній діяльності майже не торкалися питань ЛГБТ.
Водночас вони зберігають суттєвий вплив на українських законодавців, які блокують ухвалення будьяких рішень на підтримку ЛГБТ.
Раніше народна депутатка Маряна Безугла назвала представників ЛГБТ людьми, які мають психофізіологічні відхилення.
Відповідний допис вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook.
Парламентарка наголосила, що не є противницею представників ЛГБТ, однак назвала їх відхиленням від норми.
Не маю нічого проти представників ЛГБТ, людей з ожирінням тощо.
Оцінюю лише вчинки, характер і здібності конкретної людини в конкретному контексті.
Однак важливо розуміти, що згадані та багато інших станів є відхиленнями від норми, або, з наукового погляду, хворобами, каже вона.
Безугла наголосила, що людина з гомосексуальною орієнтацією, ймовірно, не зможе або не матиме бажання народити дітей, а отже, може випасти з процесу природного відбору і передачі своєї генетики наступним поколінням, включення в алгоритми розвитку людства протягом тисячоліть.
До слова, у КиєвоМогилянській бізнесшколі скасовано лекцію Криза національної ідентичності чи її відродження українського історика, філософа, соціолога та громадського діяча Сергія Чаплигіна.
Причиною нібито стали некоректні погляди Чаплигіна щодо ЛГБТ спільноти
Останні новини
більше новин