Компанії по всьому світу планують масштабні скорочення штату через запровадження ШІ

Що відомо про заміну працівників у компаніях по всьому світу на ШІ
З сотень найбільших компаній у світі за результатами опитування, 77% відзначили, що планують перенавчання власних співробітників протягом найближчих 5 років.
Це робиться аби співробітники, які не потраплять під скорочення, могли співпрацювати з системами штучного інтелекту.
При цьому, порівняно зі звітом 2023 року, аналітики WEF визнають, що масове впровадження систем штучного інтелекту негативно позначиться на кількості робочих місць.

Кого наразі найбільше потребують роботодавці
У той же час стрімко зростає попит на спеціалістів з навичками користування функціями штучного інтелекту.
Зокрема, 70% опитаних компаній шукають спеціалістів для розробки інструментів на базі ШІ, а 62% — фахівців з ефективної взаємодії з системами штучного інтелекту.
Роботодавці сподіваються, що кількість співробітників поштових сервісів, виконавчих секретарів та спеціалістів із розрахунку заробітної плати скорочуватиметься у міру запровадження на заміну їм систем штучного інтелекту.
Графічні дизайнери і юрисконсультанти теж у зоні ризику автоматизації.
Ключовий вплив ШІ, можливо, буде в "посиленні" людських навичок, а не в їхній заміні. Однак багато працівників уже були замінені ШІ. Так, наприклад, TikTok масово звільняє модераторів і замінює їх штучним інтелектом.
За словами керівника компанії OpenAI Сема Альтмана, розвиток технологій ШІ проходить настільки швидко, що перші робочі ШІ-агенти мають з’явитись вже у 2025 році.
Останні новини
