Українські автомобілі: ТОП-5 поширених міфів
www.rbc.ua
Wed, 08 Jan 2025 19:00:58 +0200
Ті кого люблять, часто вшановуються обговорення, критики, звеличень, перебільшень, міфологізації Історичних автомобілів це теж стосується.
І сьогодні автожурналісти rbc.ua готові зруйнувати кілька найбільш неприємних міфів щодо автомобілів, які випускались колись на території України.
Про головні відмінності автомобілів виробництва українських заводів читайте в матеріалі РБКУкраїна.
При підготовці статті були використані публікації видань AutoBild Україна, Autocentre і матеріали музеїв Колеса Історії, Машини часу та Фаетон.
Міф 1.
Запорожець був тісною машиною Насправді, у своїй країні горбатий Запорожець був єдиною машиною, в якій водій і пасажир могли повність випростувати ноги.
Звісно, якщо не рахувати урядових лімузинів.
І за рештою параметрів салону ЗАЗ965 аж ніяк не маленька і тісна машина, причому у порівнянні з європейськими аналогами.
Його салон, на відміну від багатьох конкурентів, був повноцінним чотиримісним, і всі четверо мали простору з запасом.
Порівняльні тести 1959 року продемонстрували, що Запорожець найбільш просторий серед девяти іномарокоднокласників за основними вимірами салону довжина 1840 мм, ширина 1 300 мм, простір над головою.
А от що в горбатого справді було мале так це зовнішні габарити і багажник.
Власне, багажників було два, і це якось компенсувало їхній скромний обєм.
Міф 2.
Японці робили з одного КрАЗу два своїх авто А за деякими варіаціями тих байок цілих три Мовляв, суперретельні виробничники японці купували КрАЗи в якості сировини, щоб переплавивши самоскид на метал, виготовити з нього за своїми раціональними технологіями декілька власних вантажівок.
Такою заявою диванні експерти хочуть сказати, що через недосконалу конструкцію і низьку вагову культуру виготовлення КрАЗ був є надто важким.
За бажання, як у відомій казці про шапки, з одного КрАЗу можна виготовити і десять інших машин.
Але возити заявлені 12 тон вантажу вони не будуть.
Насправді КрАЗ наприклад, найбільш поширена модель 256Б самоскид важив цілком адекватні 12 050 кг.
А його німецький аналог і колега по великим будівництвам Сибіру MagrusDeutz 290Д 26К мав споряджену масу 11 500 кг.
При тому німець мав більшу заявлену вантажопідйомність 2500 кг, але ж за статистикою заводу КраАЗи в карєрах і на будівництві зазвичай працювали з перевантаженням.
Проведені у 1970ті порівняльні випробування показали, що КрАЗи робили на 19 ходок більше, і перевозили вантажу на 6 більше, ніж Магіруси.
Тому що тендітні німці більше простоювали в ремонті.
Залишилося додати, що КрАЗ256Б коштував учетверо дешевше, ніж Magrus.
Міф 3.
Запорожець скопіювали з Fiat 500 Ані з Fiat 500, ані з Fiat 600, до якого ЗАЗик ближчий за класом, горбатого не здирали.
Що в плані дизайну, що в інженерному сенсі ЗАЗ965 не повторює конструкцією жодну іномарку.
При тому, як і кожен нормальний автомобіль, він концептуально і стилістично схожий на машинисучасниці, хоча і більший за однокласників за розмірами.
Зокрема, ЗАЗ має основні конструктивні рішення, типові для свого часу моноблок двигункоробка передачголовна передача, торсіонна передня підвіска, задньомоторне компонування, незалежна підвіска всіх коліс.
Кузов спроектовано за актуальною на початок 1960х схемою складання з кількох великих штампованих панелей.
При тому що чимало конкурентів мають архаїчний кузов з таким рудиментом, як просторова рама та несуче днище.
Певно, це те, чим горбатий дійсно схожий на передові моделі тих років, та ще пластика передка кузова, аналогічна до Fiat 600 зразку 1955 року.
Міф 4.
Автобус ЛАЗ був душогубкою Під час обговорення автобусів Львівського автозаводу обовязково знайдеться людина, яка скаже, що в ЛАЗах завжди смерділо вихлопними газами.
Але при детальному опитуванні найчастіше виявляється, щоб сам потерпілий тих газів ніколи не нюхав, бо ЛАЗів на маршрутах не застав у силу свого молодого віку.
Насправді потрапити вихлопу в салон цього автобусу дуже складно.
Тому що двигун у нього розташований ззаду і під час руху гази природнім шляхом відстають від машини.
Та й моторний відсік автобуса повністю ізольований від салону, оскільки являє собою окремий зварний металевий бокс.
Що в ЛАЗах дійсно могло бути, так це деяка ароматизація повітря у задній частині під час входувиходу пасажирів на зупинках.
Тому що коли відкривались задні двері, вітер міг задувати вихлоп з глушника в бік пасажирів.
Міф 5.
Таврія була поганою машиною Насправді Таврія була звичайною машиною.
На момент своєї появи на ринку у 1987 році вона навіть була цілком сучасною, хоча буквально за кілька років стала застарілою в моральному сенсі.
Машина мала практичний і місткий кузов, економічний і надійний силовий агрегат, високі динамічні показники.
А дійсно поганого в ній було ось що якість складання у період 1991 1998 років і можливо, це і стало підставою для накопичення скепсису в іміджі моделі.
Але на межі століть на Запорізький автозавод прийшло спільне підприємство АвтоЗАЗDaewoo.
І згідно умов того контракту корейці швидко привели цілком вдалу модель у повний порядок точніше, забезпечили машині належну якість.
На думку тих, хто спостерігав за конвеєрним і ринковим життям Таврії автожурналісти rbc.ua у тому числі, з виробництва у 2007му її зняли передчасно.
Тобто не тому, що на неї остаточно впав попит, а тому, що у цехах Запорізького автозаводу потрібно було звільнити конвеєри для більш прибуткового ЗАЗ Lanos/Chevrolet Lanos/ ЗАЗ Chance.
Але це вже трохи інша історія.
Нагадаємо, нещодавно РБКУкраїна розповідало, як відрізнити кросовер від позашляховика.
Останні новини
більше новин