"Здавалося, що не виживеш": 44-та ОМБр про бої на Харківщині та навчання у Британії – "Легендарні воїни" (Відео)
www.5.ua
Sun, 05 Jan 2025 15:00:32 +0200
ltpgtБригада першою в ЗСУ отримала довгоочікувані та легендарні німецькі танки Leopard, згодом мала й іншу західну зброю.
Ба більше пройшла навчання у Польщі та Британії.lt/pgt lth2gtltemgtНавчання у Великій Британіїlt/emgtlt/h2gt ltpgtЗвісно, були ситуації, коли просто намагалися їм і пояснювати, що насправді воно так не працює.
Воно в реальних умовах так не відбувається.
Так, вони розуміли це, розпитували як насправді, які нюанси.
Ми займалися відпрацюванням штурмів, зачисткою окопів, захопленнями рубежів або окремих позицій, будівель.
Якщо брати наш окоп, викопаний вручну лопатою, бо в них там такого нема.
В них там сіточки, дерево, все пофарбовано, все новеньке.
В них ніколи не виникне моменту, коли у їхнього військовослужбовця чогось не буде.
Або треба буде економити боєприпаси.
Вони відпрацьовують так, що в них все є і в достатній кількості, і все, що їм треба.
Якщо вони стикнутися з моментом втрати радіозвязку, для них це незрозуміло, тому що як так може бути, так не може бути, пригадує Лакі, головний сержант механізованої роти 44ї ОМБр.lt/pgt ltulgt ltligtlta hrefhttps//www.5.ua/suspilstvo/razomdoperemohypidtrymaitezhurnalistiv5kanaluiakipratsiuiutnaperedovii281600.html targetblank relfollow noopenergtltstronggtltemgtПідтримайте журналістів 5 каналу на передовійlt/emgtlt/stronggtlt/agtltstronggtltemgt.lt/emgtlt/stronggtlt/ligt lt/ulgt ltpgtВійськові кажуть, у британців добре ставлення до українських армійців.
Вони максимально викладаються, щоб навчити, зацікавити, показати щось зі свого досвіду.
Тільки у них своє бачення того, як має тривати війна, і воно кардинально відрізняється від того, що відбувається на полі бою в Україні.lt/pgt ltpgtКоли береш полоненого, не можна обзиватися, не можна кричати погані слова.
Якщо ти береш полоненого, то там його тільки на руках треба носити, питати дозволу, чи можна у нього перевірити кишені, чи можна його за руки взяти, наводить приклад Лакіlt/pgt ltpgtПонад рік головним напрямком 44ї є Харківщина.
Там бійці бригади відбивали штурми та наступальні дії противника.
Влітку торік заїхали на важкий КупянськоСватівський напрямок. Армійці зізнаються було нелегко.
Утримували позиції, до яких було важко дістатися, ворог був надто близько.lt/pgt lth2gtltemgtСватівський напрямок lt/emgtlt/h2gt ltpgtПеревага ворожих дронів була настільки великою, що здавалося, що їх там мільйон.
Могло бути по одній позиції до 2530 прильотів FPV. За добу 5060 приходів по одній позиції, це тільки 120м мінометом.
Ті моменти, коли сидиш в окопах, давалися взнаки, розповідає головний сержант механізованої роти.lt/pgt ltpgtХлопці були на позиціях подекуди по 24 доби.
Забезпечити людей водою та їжею було нереально, доводилося використовувати дрони.lt/pgt ltulgt ltligtlta hrefhttps//www.patreon.com/projects5 targetblank relfollow noopenergtltstronggtltemgtПідтримайте 5 канал на Патреоні.lt/emgtlt/stronggtlt/agtlt/ligt lt/ulgt ltpgtКоли проходить 57 днів, це ще звично.
А коли вже йде другий тиждень, третій тиждень, просто втома накопичується.
Чи були моменти, коли здавалося, що все, ти не виживеш, або ще щось.
Так, в такі моменти, підсвідомість твоя вже говорить тобі, що якщо мене зараз звідси не заберуть, то я вже звідси сам не зможу вийти, каже Лакі.lt/pgt ltpgtПіхота вигрібається просто.
Я, будучі в піхоті, навіть трошки відчув ці моменти.
Коли ти сидиш на позиції, по тобі постійно прилітає артилерія, гради, РСЗВ, постійно працюють дрони.
Це стрес, люди живуть в цьому постійно.
Та піхота це основа.
Без піхоти нічого не буде.
Якщо вони не будуть тримати позиції, ворог буде в тилу, ворог буде всюди, наголошує Тюр, командир танку 44ї ОМБр.lt/pgt lth2gtltemgtЕвакуація поранених та загиблихlt/emgtlt/h2gt ltpgtЦе була перша втрата в нашому підрозділі.
І треба було забрати його з позиції, винести тіло.
Але, на жаль, так склалося, що треба було далеко пройтися.
Зібралася група добровольців.
Я її очолив і ми зробили вилазку забрати тіло.
Ми і ще одна група забрали ще одного бійця іншого підрозділу.
І от, скажімо, це було перший раз, коли потрапив під обстріли, під скиди, тому подібне.
Перший виїзд на броні, це, мабуть, був найскладніший момент, тому що це все відбувалося в темну пору доби.
Ми ввечері виїхали по темному, прибули туди, нас висадили, нам треба було рухатися.
Дороги ще ніхто не знав, всі йшли по орієнтирам.
Було складно, це зайняло багато часу.
І плюс до того, там дуже активно працювали ворожі дрони, пригадує Лакі.lt/pgt ltpgtНині армійці кажуть на полі бою війна дронів.
За допомогою БПЛА наші пілоти не лише уражають противника, але й рятують бійців, допомагають евакуюватися, скидають БК та іншу провізію.
Робота дронників тяжка та небезпечна, попри те, що часто це схоже на компютерну гру.lt/pgt lth2gtltemgtВійна дронівlt/emgtlt/h2gt ltpgtВони долітають і на 5 км, і на 10 км.
Тому ця, безпечна відстань від лінії бойового зіткнення, вона зараз набагатонабагато меншою стала.
Я б тут не використовував штампи, що оператори БПЛА працюють у відносній безпеці.
Немає цієї безпеки, вони теж працюють в небезпечній зоні, де в будьякий момент вони можуть отримати ураження, запевняє Вячеслав Шутенко, командир батальйону БПЛА 44ї ОМБр.lt/pgt ltpgtУ бригаді по ворогу працюють не лише дрони.
Тут добряче насипають і танками.
Армійці з броні ображаються, коли кажуть, що нині танки неактуальні на полі бою, бо танки добрі помічники піхоти.lt/pgt lth2gtТанки Leopardlt/h2gt ltpgtТанки західного зразку, вони обємніші.
У них екіпаж також чотири чоловіки, також там є спеціальний контейнер для зберігання боєприпасів, що дає більшу можливість для виживання екіпажу.
Тобто коли починає детонація боєкомплекту, не дай Боже, якщо боєкомплект буде пошкоджено, то там є спеціальна панель, вона не дає детонувати всередині танку, а назовні.
В радянських же танках ти, грубо кажучи, сидиш на пороховій бочці, пояснює командир танку Тюр.lt/pgt ltpgtНині на фронті нелегко.
Але бійці 44ї готові битися до кінця.
Кажуть наразі кінцякраю не видно, але перемога точно буде за Україною.lt/pgt ltpgtНам треба готуватися до війни, приємно це чи неприємно чути.
У 2025 році нам треба буде цей успіх досягати, треба буде здобувати нові й нові перемоги на полі бою, наносити ворогу максимальне ураження, щоб вони зрозуміли, що далі просування неможливе.
І тоді, виходячи на переговори, ми будемо виходити, перебуваючи на сильній позиції на полі бою, вважає Вячеслав Шутенко.lt/pgt lth2gtПро закінчення війниlt/h2gt ltpgtЗамороження конфлікту несе за собою дуже величезну небезпеку.
Чому Зрозуміло, що буде відпочинок і для нас, але, відповідно, і ворог також буде відпочивати.
Він буде накопичувати резерви, буде навчати свій особовий склад Всетаки, я думаю, Україна поверне свої території дипломатичним шляхом.
Тоді ж, коли невельми шановний путін закінчить своє життя, я думаю, в росії почнуться також ці проблеми Ми бачили історію Чечні, першої, другої Чечні.
Ми бачили історію після Афгану, що відбувалось.
Як кажуть, Афганістан поховав вже одну імперію, це СССР.
Я сподіваюсь, Україна поховає таку імперію, як російська федерація Найскладніше для росії ще буде в подальшому.
Буде економічна ізоляція, це перш за все.
Я думаю, для росії все тільки починається.
Це реально.
Ви не думайте, що росія це один моноліт.
Вона не моноліт.
І навіть моноліт точиться водою, каже Тюр.lt/pgt ltpgtltstronggtltemgtДрузі, підписуйтеся на lta hrefhttps//web.telegram.org/k/channel5UA targetblank relfollow noopenergt5 канал у Telegramlt/agt.
Хвилина і ви в курсі подій.
Також стежте за нами у мережі lta hrefhttps//whatsapp.com/channel/0029VaknCoj5fM5i0XDUOP0x targetblank relfollow noopenergtWhatsApplt/agt.
Для англомовної аудиторії маємо lta hrefhttps//whatsapp.com/channel/0029ValjiSp8kyyDo3ObSB0a targetblank relfollow noopenergtWhatsApp англійськоюlt/agt.lt/emgtlt/stronggtlt/pgt
Останні новини
більше новин