США готують велику оборонну угоду з Ізраїлем: що вона передбачає
www.rbc.ua
Sat, 04 Jan 2025 06:13:42 +0200
Держдепартамент США неофіційно повідомив Конгрес про запропоновану угоду з Ізраїлем на суму 8 мільярдів доларів.
Вона передбачає надання країні боєприпасів для винищувачів та ударних гелікоптерів, а також артилерійські снаряди.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на Axios.
Джерела видання зазначили, що угода є довгостроковою.
Частину виробництва і постачання боєприпасів можна буде здійснити за рахунок наявних у США запасів, але для доставки більшої частини знадобиться один або більше років.
За даними джерел, продаж зброї, який має бути схвалений комітетами з міжнародних відносин Палати представників і Сенату, вміщує ракети AIM120C8 AMRAAM класу повітряповітря для винищувачів з метою захисту від повітряних загроз, зокрема від безпілотників 155мм артилерійські снаряди і ракети Hellfire AGM114 для ударних гелікоптерів бомби малого діаметру, хвостові комплекти JDAM, які перетворюють німі бомби на високоточні боєприпаси, 500фунтові боєголовки і бомбові підривники.
За словами джерела, Держдепартамент повідомив Конгресу, що угода спрямована на підтримку довгострокової безпеки Ізраїлю шляхом поповнення запасів критично важливих боєприпасів і засобів протиповітряної оборони.
Президент чітко дав зрозуміти, що Ізраїль має право захищати своїх громадян відповідно до міжнародного права і міжнародного гуманітарного права, а також стримувати агресію з боку Ірану і його маріонеткових організацій.
Ми продовжимо надавати можливості, необхідні для захисту Ізраїлю, заявив американський чиновник.
Видання зазначило, що угода затверджена на тлі багатомісячних заяв премєрміністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та його прихильників про те, що Байден наклав на Ізраїль мовчазне ембарго на постачання зброї.
Окремі демократи наполягали на тому, щоб адміністрація поставила продаж зброї Ізраїлю в залежність від того, як ЦАХАЛ веде військові дії та як вирішується гуманітарна ситуація в Секторі Газа.
Однак Байден відмовився це зробити.
Нюанси військової допомоги США для Ізраїлю У травні 2024 року США припинили передачу боєприпасів Ізраїлю.
Зокрема, адміністрація Байдена призупинила передачу Ізраїлю важких бомб через ризик їхнього застосування у щільній міській забудові.
Згодом у Пентагоні заявили, що причиною стали наміри ізраїльської армії провести масштабну військову операцію проти ХАМАС у місті Рафах, не захистивши від загроз цивільне населення.
Водночас, нещодавно Ізраїль вперше застосував новітній американський протиракетний комплекс THAAD.
Система збила випущену з Ємену балістичну ракету.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин