Скільки українців готові до територіальних поступок заради швидкого миру: дані КМІС
www.rbc.ua
Fri, 03 Jan 2025 10:30:01 +0200
У грудні 2024 року 38 українців вважали, що для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності Україна може відмовитися від деяких своїх територій.
Проти поступок Росії виступають 51 респондентів.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на дані опитування КМІС.
Якщо між травнем і початком жовтня 2024 року ситуація фактично не змінилася, то в період між початком жовтня і груднем простежується зростання з 32 до 38 частки тих, хто загалом готовий до певних територіальних поступок.
Утім, попри всі складні обставини станом на грудень 51 українців виступали проти територіальних поступок на початку жовтня було 58, йдеться в повідомленні.
Клімат думок Як зазначають соціологи, крім власних думок українців також треба розуміти, яким є клімат думок як, на думку українців, інші люди в Україні ставляться до територіальних поступок.
Тому іншим респондентам яким не ставили запитання про їх особисту думку, як вони самі ставляться до територіальних поступок ставили запитання, а скільки, на їх думку, людей в Україні згодні з твердженням про доцільність територіальних поступок.
Серед респондентів 78 змогли дати певну відповідь решта 22 сказали, що їм важко відповісти і серед них у середньому відповідь була 43 тобто українці в середньому вважають, що 43 українців на підконтрольних територіях готові до поступок.
Це насправді лише трохи більше фактичних 38, тобто в цілому у середньому українці називають досить близький до реальності результат, йдеться в повідомленні.
Опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології 217 грудня 2024 року серед 2000 респондентів.
Запитання про загалом готовність до територіальних поступок ставилося 985 респондентам. Нагадаємо, за даними КМІС, у грудні 2024 року більшість українців 57 готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно.
Ще 3 опитаних заявили, що готові терпіти війну один рік, 3 пів року, 18 декілька місяців.
Вагаються з відповіддю 18.
Останні новини
більше новин