Міфи про мобілізацію людей із інвалідністю: що насправді зміниться у 2025 році
www.rbc.ua
Fri, 27 Dec 2024 19:39:47 +0200
Останнім часом у мережі поширюється неправдива інформація про скасування статусів інвалідності та мобілізацію людей із інвалідністю через ліквідацію МСЕК.
У Міністерстві охорони здоровя України МОЗ запевняють, що ці твердження не відповідають дійсності.
Про це повідомляє РБКУкраїна із посиланням на МОЗ.
Основні зміни у проходженні медичних оглядів Люди з інвалідністю віком 2560 років мають проходити переогляд лише у тому випадку, якщо за 20222024 роки його не вдалося провести через воєнний стан або інші поважні причини.
З 1 січня 2025 року функції МСЕК виконуватимуть експертні команди лікарів.
Вони встановлюватимуть чи підтверджуватимуть інвалідність за чинними критеріями законодавства.
Особи зі статусом інвалідності продовжуватимуть отримувати пільги, допомогу та відстрочку від мобілізації на підставі чинного висновку МСЕК.
Коли потрібно проходити повторний огляд У МОЗ пояснюють, якщо інвалідність встановлено безстроково, повторний огляд проводиться тільки за бажанням людини.
Усі пільги та виплати залишаються чинними.
Також повторно потрібно звернутися до медзакладів, якщо переогляд мав відбутися у 20222024 роках, але його відклали чоловіки 2560 років із 2 або 3 групою інвалідності мають пройти переогляд до 1 листопада 2025 року усі інші пацієнти до 1 квітня 2026 року Водночас огляд не є обовязковим для осіб, які перебувають у зоні бойових дій або на тимчасово окупованих територіях мають важкі порушення функцій організму відсутність кінцівки, органів, онкологічні чи психічні захворювання є чинними військовослужбовцями, для яких статус інвалідності залишається чинним до кінця служби та ще 60 днів після звільнення Будьякі незаконні рішення щодо встановлення інвалідності, які вже є предметом кримінальних справ, будуть переглянуті згідно з чинним законодавством.
Раніше РБКУкраїна розповідало, що з 1 січня 2025 року в Україні почне діяти оновлена система медикосоціальної експертизи.
Вона базується на сучасному підході до оцінювання повсякденного функціонування людей.
Реформа спрямована на оптимізацію процесу визначення стану здоровя громадян, що дозволить спростити процедури ухвалення рішень щодо встановлення інвалідності, реабілітації та соціальної підтримки.
Також ми писали, що з початку 2025 року в Україні запроваджують нову систему оцінювання повсякденного функціонування людини для встановлення інвалідності.
Вона замінить ліквідовані медикосоціальні експертні комісії МСЕК.
РБКУкраїна розповідало, як з початку наступного року працюватиме оновлена система.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин