ЗМІ дізнались, як РФ дістала західне обладнання для Орєшніка
ua.korrespondent.net
Fri, 27 Dec 2024 12:39:00 +0200
Росія, назважаючи на санкції та експортний контроль, продовжує використовувати західні технології для виробництва своєї зброї.
Це стосуэться й виробництва ракети Орєшнік.
Про це повідомляє Financial Times.
Московський інститут теплотехніки МІТ та концерн Сузіря активно залучають працівників із досвідом роботи на обладнанні японської Fanuc та німецьких Siemens і Heidenhain.
Журналісти підкреслили, що оголошення про вакансії, опубліковані МІТ та Сузірям у 2024 році, прямо вказують на використання іноземних систем числового програмного управління ЧПУ.
На підприємстві ТитанБарікади, ще одному учаснику проєкту Орєшнік, були помічені пристрої з логотипом Fanuc.
Російська компанія Стан, яка заявляє про розвиток вітчизняного виробництва, визнає використання імпортного обладнання.
У матеріалі зауважили, що попри спроби Кремля створити вітчизняні аналоги, Росія продовжує залежати від західних технологій у сфері металообробки.
Експортний контроль, введений після вторгнення Росії в Україну, значно ускладнив постачання цих систем, однак, за даними Financial Times, у 2024 році компоненти Heidenhain все ще потрапляли в РФ.
Обсяги таких поставок оцінюються у щонайменше три мільйони доларів.
Частину обладнання, ймовірно, завозять через треті країни, зокрема Китай, який є основним постачальником металообробного обладнання в РФ.
Нагадаємо, за інформацією Defense Express, ракета Орєшнік, запущена російськими військовими по українському місту Дніпро 21 листопада, не новітня зброя, як її намагався представити президент РФ Володимир Путін.
Експертиза уламків показала частини були виготовлені понад сім років тому.
В ISW пояснили, чому Путін зациклився на Орєшніку Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
більше новин