Україні надають військову допомогу вісім міжнародних коаліцій, - Міноборони
www.rbc.ua
Fri, 27 Dec 2024 16:23:50 +0200
Військову допомогу Україні надають вісім міжнародних коаліцій.
До складу кожної входять від 14 до 21 країни.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на пресслужбу Міністерства оборони України.
В межах роботи Контактної групи з питань оборони України діє вісім коаліцій спроможностей для надання ефективної допомоги відповідно до конкретних потреб Сил оборони України, йдеться в повідомленні.
Як зазначили у Міноборони, у вересні 2023 році формат надання міжнародної допомоги Україні трансформувався у так званий Рамштайн 2.0. Це означає, що союзники України переходять до надання військової допомоги переважно не на двосторонній основі, а у діяльності відповідних коаліцій.
Їхньою метою є посилення координації, систематизації й, як наслідок, збільшення обсягів міжнародної військової допомоги.
Всі потреби Сил оборони України в озброєнні, військовій техніці та підготовці особового складу розділені за 8 напрямами коаліцій авіаційних спроможностей 14 країн морських спроможностей 18 країн інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони 14 країн артилерії 14 країн бронетанкової техніки та маневреності 14 країн дронів 16 країн розмінування 21 країна ІТ 17 країн.
Зазначається, що кожну коаліцію очолили країнилідери, які координують їх роботу.
Водночас деякі союзники взяли на себе провідні зобовязання одразу в кількох коаліціях.
Наприклад, США є лідером Коаліції авіаційних спроможностей та Коаліції артилерії, Франція Коаліції інтегрованої ППО та ПРО і Коаліції артилерії, Німеччина Коаліції бронетанкової техніки та маневреності і Коаліції інтегрованої ППО та ПРО, Велика Британія Коаліції морських спроможностей та Коаліції дронів.
Також країнамилідерами у різних коаліціях стали Данія, Естонія, Італія, Ісландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія та Польща.
Окрім того, постійно триває робота над залученням нових країн до участі у коаліціях.
Франція, окрім головування у вищезгаданих коаліціях, доєдналася ще до 5 ініціатив.
Чехія, Іспанія, Швеція та Данія також стали учасниками 6 коаліцій, зокрема Коаліції інтегрованої ППО та ПРО.
Бельгія та Греція доєдналися до 5 коаліцій, в тому числі до Коаліції авіаційних спроможностей.
Кінцевою метою всіх коаліцій є внесок в розвиток майбутньої структури Сил оборони, забезпечення західною технікою та озброєнням.
Окрім цього, робота в коаліціях передбачає посилення взаємосумісності з НАТО, що наближає нас до членства в Альянсі, зазначили у Міноборони.
Нагадаємо, раніше міністр оборони України Рустем Умєров запевнив, що Україна отримуватиме достатню кількість військової допомоги й наступного року.
Загалом США надає 50 підтримки, європейські партнери понад 40, решта інші країни та власні вкладення України.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин