Україна розробляє ракету, яка може долетіти до москви – The Economist (Відео)
www.5.ua
Mon, 23 Dec 2024 21:57:49 +0200
ltpgtltspan stylefontweight 400gtУкраїна розробляє понад 10 проєктів ракет, частина з них вже готові.
Про це йдеться у матеріалі lta hrefhttps//www.economist.com/europe/2024/12/23/insideukrainessecretmissileprogramme targetblank relnofollow noopenergtThe Economistlt/agt, передає lta hrefhttps//focus.ua/uk/voennyenovosti/685224ukrajinastvoryuyenovuraketuzmidiznalisyaprosekretnuraketnuprogramudetali targetblank relnofollow noopenergtФокусlt/agt.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЖурналісти пояснюють, що Україні потрібно щонайменше рік, щоб довести виробництво власних ракет до можливостей, які б серйозно загрожували росії.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtНаразі, за винятком обмеженої кількості американських ракет ATACMS і британських/французьких Storm Shadow/Scalps, ЗСУ здебільшого уражали цілі, розташовані близько до лінії фронту.
Завдяки цьому ворог може діяти у відносній безпеці за 30 км від лінії фронту.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtБПЛА великої дальності допомогли Україні відновити рівновагу, але тепер їх збивають у девяти з десяти випадків.
У листопаді Володимир Зеленський поставив завдання про перехід до складніших для перехоплення ракет.
До кінця 2025го року потрібно випустити щонайменше 3000 одиниць ракет.
Станом на зараз до польоту готові менш як десять нових ракет і ракетних дронів. lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtНайпомітніші проєкти Нептун і Грім2 тактична балістична ракета, що розробляється на заводі Південмаш.
Обидві ракети фінансуються українським урядом.
За даними видання, нові стартапи мають більші перспективи, а офіційні особи заявляють, що 2025 рік стане роком української крилатої ракети.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtПодробиці ракетної програми не розголошуються, адже росія полює за виробничими обєктами, під час обстрілів гинули й були покалічені сотні робітників.
Так, у грудні 2023 року кілька крилатих ракет влучили в обєкт із виробництва ракет Нептун у Києві.
Тоді машини швидкої допомоги стояли в черзі біля будівлі кілька годин потому.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtУ листопаді 2024го року росія вдарила по заводу Південмаш у Дніпрі ракетою Орешнік.
Утім внаслідок атаки у 2023му році були набагато більші руйнування, зокрема, тоді загинули і були поранені багато людей. lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЧерез постійні атаки ракети розробляють під землею.
Частина збірки вже перемістилася в захищені бункери, а виробництво компонентів розкидано по сотнях прихованих, нічим не примітних місць.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtСергій Бірюков, який очолює команду добровольцівінженерів, що працюють над ракетою Трембіта, зазначив, що вона може промахнутися, але ми пролетимо так низько над російськими окопами, що вони злякаються will shit themselves.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtДвигун Трембіти являє собою сучасну модернізацію за 200 доларів імпульсного повітрянореактивного двигуна, який вперше використовували в німецькій бомбі V1 1944 року.
Труба двигуна зроблена грубо і наспіх.
Під нею звисає прямокутний кожух, що приховує систему наведення і боєголовку ракети.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtБазова версія Трембіти летить зі швидкістю 400 км/год, дальність польоту 200 км.
У розробці зараз перебуває більша і потужніша модель, яка може долетіти до Москви.
Серійне виробництво заплановано на період після остаточних польових випробувань.
Ентузіастам знадобилося всього півтора року, щоб досягти цього.
За словами авторів статті, це подвиг, оскільки в ракетній інженерії шлях від креслярської дошки до поля бою зазвичай займає багато років.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtУряд підтримує виробництво будьякої ракети, яка показала, що може літати.
Приватним виробникам пропонується прибуток у 25, що й виробникам безпілотників.
Але розробники часто ризикують значними сумами власних грошей, щоб запустити проєкти.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtСкладнішим завданням видається масштабування до промислового рівня пошук інвестицій, виробництво важливих компонентів за кордоном і забезпечення безпеки.
У цьому відношенні Україна відстає від російського ракетного комплексу, який перебуває у віданні держави.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtУ той же час на Заході готові підтримувати ракетні програми України, адже розуміють її потенціал.
Зробити крилату ракету в Україні з приблизно ідентичними характеристиками польоту може бути в 12 разів дешевше, ніж зробити це на заводах у Західній Європі.
Випуск варіанту Трембіти як приманки може коштувати лише 3 тисячі доларів.
І 1520 тисяч з 2030 кг боєголовки, що вважається хорошою угодою в ракетній індустрії.lt/spangtlt/pgt ltpgtНагадаємо, 10 грудня президент України Володимир Зеленський оголосив про lta hrefhttps//www.5.ua/suspilstvo/zelenskyiukrainauspishnovyprobuvalaraketurutaiposyliuievyrobnytstvoozbroiennia340292.html targetblank relfollow noopenergtуспішні випробування нової ракети українського виробництва під назвою Рутаlt/agt.
Під час вручення Національної премії імені Бориса Патона він наголосив, що розвиток українських ракет і дронів набуває дедалі більшої динаміки.lt/pgt ltpgtltstronggtЧитайте такожlt/stronggt lta classnewslistitmlnk hrefhttps//www.5.ua/regiony/robotyzovanyikompleksizkulemetomminoboronydopustylodoekspluatatsiinazemnyidrondroid340239.html targetblank relfollow noopenergtМіноборони допустило до експлуатації наземний дрон Droidlt/agtlt/pgt ltpgtltstronggtДивіться відеоlt/stronggtlt/pgt ltulgt ltligtlta hrefhttps//www.5.ua/suspilstvo/razomdoperemohypidtrymaitezhurnalistiv5kanaluiakipratsiuiutnaperedovii281600.html targetblank relfollow noopenergtltstronggtltemgtПідтримайте журналістів 5 каналу на передовійlt/emgtlt/stronggtlt/agtltstronggtltemgt.lt/emgtlt/stronggtlt/ligt ltligtlta hrefhttps//www.patreon.com/projects5 targetblank relnofollow noopenergtltstronggtltemgtПідтримайте 5 канал на Патреоні.lt/emgtlt/stronggtlt/agtlt/ligt lt/ulgt ltpgtltstronggtltemgtДрузі, підписуйтеся на lta hrefhttps//web.telegram.org/k/channel5UA targetblank relfollow noopenergt5 канал у Telegramlt/agt.
Хвилина і ви в курсі подій.
Також стежте за нами у мережі lta hrefhttps//whatsapp.com/channel/0029VaknCoj5fM5i0XDUOP0x targetblank relfollow noopenergtWhatsApplt/agt.
Для англомовної аудиторії маємо lta hrefhttps//whatsapp.com/channel/0029ValjiSp8kyyDo3ObSB0a targetblank relfollow noopenergtWhatsApp англійськоюlt/agt.lt/emgtlt/stronggtlt/pgt
Останні новини
більше новин