Україна і РФ не домовилися про транзит газу за посередництва Азербайджану – Reuters
glavcom.ua
Sat, 21 Dec 2024 12:43:58 +0200
Київ не домовився з Москвою про угоду за посередництва Азербайджану щодо продовження експорту російського газу через територію України.
Про це повідомля Reuters, посилаючись на джерело в азербайджанській енергетичній компанії Socar.
Як зазначаться, вросоюз та Україна звернулися до Азербайджану з проханням сприяти переговорам з Росію щодо угоди про транзит газу, термін дії якої закінчуться в кінці цього року. Джерело у Socar розповіло, що компанія майже рік була посередником в переговорах між енергетичними компаніями України та РФ.
За словами співрозмовника, топменеджери компанії зустрічалися з високопоставленими представниками українських енергетичних компаній протягом року у Відні.
Однак зрештою, українська і російська сторони не змогли домовитися про умови.
Нагадамо, премрміністр Денис Шмигаль повідомив, що 1 січня 2025 року о 0700 годині Україна припинить транзит російського газу.
Позиція України дуже чітка ми послідовно обстоюмо санкціонування російських як активів, так і їхніх ресурсів, і газу, і нафти.
Ми проти будьяких та будьякої підтримки агресора через продаж газової або нафтової російської молекули, сказав Шмигаль.
Згодом премрміністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його країна може розглянути заходи проти України, якщо транзит російського газу до вропи через українську територію не буде продовжено. За словами Фіцо, він був здивований позицію президента України Володимира Зеленського, який відмовився дозволити транзит російського газу без гарантій, що Кремль не отрима від цього фінансової вигоди в умовах війни.
Україна не ма права завдавати шкоди економічним і національним інтересам окремої державичлена С, заявив Фіцо, додавши, що в разі припинення транзиту газу Словаччина розгляне можливі заходи проти Кива під час святкового періоду.
До слова, 1 грудня 2024 року державна нафтова компанія Азербайджанської Республіки Socar почала постачання газу найбільшому державному енергопостачальнику Словаччини компанії SPP.
Як зазначаться, постачання здійснються в межах короткострокового пілотного договору між Socar та SPP, спрямованого на співпрацю.
Сторони мають намір розвивати довгострокове енергетичне партнерство.
Раніше Угорщина та російська компанія Газпром домовились про збільшення поставок російського газу.
Останні новини
більше новин