Коли страховики можуть відмовити у виплатах за автоцивілкою та що робити: пояснення адвоката
www.rbc.ua
Sat, 21 Dec 2024 08:30:00 +0200
Відмова у виплаті за полісом автоцивілки рідкісне явище, адже законодавство чітко визнача виключні підстави для таких дій страховика.
Однак це можливо у кількох випадках.
Коли страховики можуть відмовити у виплатах автоцивілки, РБКУкраїна дізналося у адвокатки, керівниці практики цивільного права та процесу ЮК Приходько та партнери Ірини Ан.
Страхові компанії мають право відмовити у виплаті лише у випадках, передбачених законом Про обовязкове страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Серед причин відмови Винуватець ДТП звертаться за виплатою.
Якщо заявник своїми діями спричинив ДТП, і це підтверджено відповідною постановою суду чи вироком, виплата страховки не здійснються. ДТП повязане з кримінальним правопорушенням.
У таких випадках виплати здійсню не страховик, а Моторне транспортне страхове бюро України МТСБУ. Незарестроване ДТП.
Якщо потерпілий не склав вропротокол або не викликав поліцію для фіксації події, це може стати підставою для відмови. Пропущено терміни звернення.
За відшкодуванням за заподіяну шкоду майну потрібно звернутися протягом року, а за шкоду здоровю протягом трьох років. Ірина Ан наголошу, що це вичерпний перелік підстав для відмови.
Страховик зобовязаний оформити відмову письмово.
Водночас такі фактори, як відсутність коштів у страховика чи незгода з розміром шкоди, не законними підставами для відмови. Як оскаржити відмову Адвокатка зазнача, що у разі відмови у виплаті, особа ма право оскаржити рішення страхової компанії.
Найрезультативніший спосіб оскарження це звернення з відповідним позовом до суду.
Для подання позову до суду необхідно мати на руках всі документи, що підтверджують правомірність вимог постанову суду щодо винної особи копію страхового полісу винуватця обрахунок завданої шкоди докази звернення за страховою виплатою письмову відмову страховика Якщо порушення процедури страховиком були значними додатково рекомендуться звернутись з відповідною скаргою на неправомірні дії страховика до МТСБУ.
Відмова у виплаті за автоцивілкою це не кінець боротьби за компенсацію.
Важливо свочасно діяти та правильно оформити всі документи, щоб досягти справедливості, підсумову адвокатка.
Нагадамо, з 1 січня 2025 року в Україні набуде чинності новий закон про обовязкове страхування автоцивільної відповідальності ОСЦПВ.
Він передбача низку суттвих змін електронні поліси, підвищення страхових лімітів, вартість полісу залежатиме від наявності порушень або ДТП у минулому, а також водії зможуть самостійно обирати СТО або отримувати грошову компенсацію.
У разі банкрутства страховика виплати забезпечить МТСБУ.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин