"Щодня нагадував про тата": що таке кейс-менеджмент у соціальних послугах і чому він має повноцінно запрацювати в Україні (Відео)
www.5.ua
Thu, 19 Dec 2024 14:40:01 +0200
ltpgtЗовсім чуже місто і невідомість куди звернутися по допомогу.
Це реалії родин, які через російську війну виїхали з власних домівок.
Серед них була і сімя Шаповалових із Луганська, вони вже двічі переселенці.
Держава розпочала реформу сфери соціальних послуг.
У кожній із громад ма зявитися спеціальна посада кейсменеджер.
Тобто працівника, який допомагатиме людям, що потрапили у складні життві обставини.
Якот переселенці, малозабезпечені сімї, маломобільні чи самотні літні люди.
Що вже вдалося зробити у сюжеті 5 каналу.lt/pgt ltpgtРодина Шаповалових мешка в Киві.
Через війну вже двічі покидали власні домівки.
У 2014 році переїхали з Луганська до Сіверськодонецька.
А з початком повномасштабного російського вторгнення перебралися до столиці.
З собою взяли мінімум речей сподівалися на повернення додому.
Але згодом дізналися, що їхні будинок зруйнований.
Вимушений переїзд для родини дався непросто.
Спочатку мати з сином переїхали на захід України, а батько через роботу до Дніпра.lt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtМи виховумо сина з інвалідністю.
Син у нас із комплексними порушеннями як з руховими, так і з інтелектуальними.
Це невербальна дитина, але кожного дня він мені показував і нагадував про тата.
Він показував мені фото свої кімнати.
Я недооцінювала глибину його переживань, поділилася Тетяна Шаповалова. lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtЗрештою родина обдналася в Киві.
У столиці було важко з пошуком житла.
Не одразу розуміли, куди звернутися по спеціалізовану допомогу для сина.
Але поступово, десь за пів року, вдалося обжитися на новому місці.lt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЦе були або соціальні мережі, або досвід батьків, або це соцзахист, або благодійні фонди.
Але складнощі в тому, що вони не адаптовані під індивідуальні потреби.
Це може бути великий список, але вони можуть бути неактуальними, ці послуги.
Або ці люди не працюють з людьми з інвалідністю.
Або не з дітьми, а тільки з дорослими, додала Тетяна Шаповалова.lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtЯкби в кожній з громад був кейсменеджер, то родинам у кризових ситуаціях було б значно легше адаптуватися на новому місці.
Такі посади поступово зявляються, держава взялася за реформу сфери соціальних послуг.lt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtКейсменеджмент це спосіб надання соціальних послуг.
Головне завдання призначеного спеціаліста він виявля людину або родину, яка перебува у складних життвих обставинах, або ж ма якісь чинники вразливості і може опинитися у складних життвих обставинах.
Він проводить аналіз життвої ситуації та оцінку потреб, наголосила координаторка програми соціальної допомоги та захисту БФ Право на захист Ольга Носова.lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtlt/spangtlt/pgt ltpgtІ вже далі фахівець із соціальної роботи склада план виходу з кризової ситуації.
Важливо, щоби його розробляли спільно з людиною чи родиною, що потребу допомоги.
Тобто спеціаліст допомага покроково розписати, як діяти далі.
Кожен випадок індивідуальний, тому соціальний працівник може залучити до роботи й інших фахівців чи то психологів, чи то близьке оточення того, хто потребу допомоги.lt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtМожна як приклад показати.
внутрішньо переміщена родина.
Вона розгублена, не зна куди звернутися за медичною допомогою, які види матеріальної допомоги можна отримати.
В цей момент фахівець з соціальної роботи, знаючи норми чинного законодавства, знаючи всі правила, він форму покроково ось цей етап виходу із складної життвої ситуації, зауважила Ольга Носова.lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtГалузь соціальної допомоги переходить в онлайн.
У Міністерстві соціальної політики повідомили запровадили електронний рестр кейсменеджменту.
Тобто відтепер кожен, хто звертаться по допомогу, матиме спеціальний екабінет.
Це заміна паперовим соціальним карткам.lt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtІ це зручно соціальному працівникові, бо він бачить усю картину.
І може зафіксувати, виявити потреби.
І людина може на Соціальному порталі подивитися перебіг того, як відбуваться з нею соціальна робота.
Надати якийсь зворотній звязок по результатах, оцінити, розповів заступник міністерки соціальної політики з питань цифрового розвитку Костянтин Кошеленко.lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtЩо таке кейсменеджмент і які його основні принципи Головне про законодавство, яке стосуться соціальної допомоги особам, що потрапили у кризову ситуацію.
А ще ltspan stylefontweight 400gtlt/spangt форми обліку та принципи роботи під час візитів.
Всю цю корисну інформацію соціальні працівники можуть довідатися зі lta hrefhttps//prometheus.org.ua/prometheusfree/casemanagementsocialwork/utmsourcecoursescatalogserviceuseramputmmediumaffiliatepartner targetblank relnofollowgtспеціального курсуlt/agt.
Його розробили фахівці благодійного фонду Право на захист. lt/pgt ltpgtКурс буде корисним для спеціалістів державних, благодійних та громадських організацій, котрі надають такі послуги.
Автори пояснили завдяки цьому курсу фахівці із соціальних питань зможуть підвищити власну кваліфікацію.
А це допоможе ще ефективніше вирішувати складні завдання, з якими вони стикаються щодня.
Ознайомити з матеріалами можна на електронній платформі Prometheus.ltspan stylefontweight 400gt lt/spangtlt/pgt ltpgtltstronggtltemgtМатеріал створено 5 каналом у співпраці з БФ Право на захист завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку USAID у межах прокту Комплексні послуги захисту постраждалого від бойових дій цивільного населення й покращення навичок стійкості працівників, які приходять на допомогу першими 20232025. lt/emgtlt/stronggtlt/pgt ltpgtltemgtltstronggtСергій Барбу, Орест Пона, 5 каналlt/stronggtlt/emgtlt/pgt ltpgtltemgtltstronggtlt/stronggtlt/emgtlt/pgt ltpgtltemgtltstronggtЧитайте також lt/stronggtЯ знову добре чуюlta hrefhttps//www.5.ua/suspilstvo/yaznovudobrechuiukhtotakifakhivtsizsotsialnykhpytaniiakudopomohuvonynadaiut340738.html targetblank relfollow noopenergt хто такі фахівці з соціальних питань і яку допомогу вони надають. lt/agtlt/emgtlt/pgt ltpgtltemgtlt/emgtlt/pgt ltulgt ltligtlta hrefhttps//www.5.ua/suspilstvo/razomdoperemohypidtrymaitezhurnalistiv5kanaluiakipratsiuiutnaperedovii281600.html targetblank relfollow noopenergtltstronggtltemgtПідтримайте журналістів 5 каналу на передовійlt/emgtlt/stronggtlt/agtltstronggtltemgt.lt/emgtlt/stronggtlt/ligt ltligtlta hrefhttps//www.patreon.com/projects5 targetblank relnofollow noopenergtltstronggtltemgtПідтримайте 5 канал на Патреоні.lt/emgtlt/stronggtlt/agtlt/ligt lt/ulgt ltpgtltstronggtltemgtДрузі, підписуйтеся на lta hrefhttps//web.telegram.org/k/channel5UA targetblank relfollow noopenergt5 канал у Telegramlt/agt.
Хвилина і ви в курсі подій.
Також стежте за нами у мережі lta hrefhttps//whatsapp.com/channel/0029VaknCoj5fM5i0XDUOP0x targetblank relfollow noopenergtWhatsApplt/agt.
Для англомовної аудиторії мамо lta hrefhttps//whatsapp.com/channel/0029ValjiSp8kyyDo3ObSB0a targetblank relfollow noopenergtWhatsApp англійськоюlt/agt.lt/emgtlt/stronggtlt/pgt
Останні новини
більше новин