Росія перекидає сучасне озброєння з Сирії до Лівії – WSJ
glavcom.ua
Thu, 19 Dec 2024 09:39:54 +0200
Російська Федерація виводить системи протиповітряної оборони та іншу сучасну зброю з баз у Сирії та перекида їх до Лівії, намагаючись зберегти військову присутність на Близькому Сході.
Про це повідомля The Wall Street Journal із посиланням на офіційних осіб США та Лівії.
Як зазначають джерела, російські вантажні літаки доставили обладнання ППО, включаючи радари для систем перехоплення С400 та С300, із Сирії на бази на сході Лівії, підконтрольні союзнику Кремля головнокомандувачу Лівійської національної армії Халіфи Хафтар.
Росія також вивела з Сирії війська, військові літаки та озброння, значно скоротивши свою присутність.
Видання зазнача, що тепер росіяни, ймовірно, намагаються використати ще одного старого союзника в Лівії, щоб зберегти вплив у регіоні та підтримати військовоморську присутність у цьому районі.
У Лівії вже присутні бойовики ПВК Вагнер, які забезпечують Хафтару захист від угрупувань, що підтримуються Туреччиною, на заході країни.
Вони використовують військові обкти на сході країни, включаючи авіабазу, як транзитний хаб до інших африканських країн.
Минулого року російські високопосадовці вже зустрічалися з Хафтаром, щоб обговорити можливість довгострокових угод про використання портів Бенгазі та Тобрук.
За словами джерела WSJ у Вашингтоні, Росія розгляда можливість модернізації обктів у Тобруку, щоб розмістити російські військові кораблі.
Нагадамо, Туреччина та її союзникиповстанці нарощують сили вздовж кордону з Сирію.
Це може бути повязано з тим, що Анкара готуться до широкомасштабного вторгнення на територію, яку контролюють сирійські курди, яких підтриму Америка.
Як повідомлялося, Росія евакуювала щонайменше 400 військових із району Дамаска протягом останніх днів у координації з повстанцями, яка повалила режим диктатора Башара Асада.
До слова, РФ наближаться до угоди з новим керівництвом Сирії про збереження баз у військовоморському порту в Тартусі і на авіабазі Хмеймім.
Останні новини
більше новин