Не все так сумно: чого чекати від зростання тарифів на сміття у 2025 році
zk.znaj.ua
Wed, 18 Dec 2024 18:05:00 +0200
вген Барах, голова сміттпереробного заводу в Житомирі та компанії Грін Бін Україна, розповів в інтервю Суспільне, що на нас чекають цікаві зміни в галузі переробки відходів.
У 2025 році, можливо, ми побачимо зростання тарифів за переробку сміття, але це не через забаганки, а через безліч факторів, що впливають на галузь.
На сьогоднішній день найбільша проблема, на думку Бараха, це низька якість сміття.
Замість того, щоб сортувати відходи, люди продовжують викидати все підряд від мясних залишків до оргтехніки та будівельного сміття.
Барах навіть згадав, що на одному із заводів знайшли гранату.
Якщо ми хочемо досягти ідеальних показників глибини переробки, наприклад, більше 90 або близько 100, то ми повинні ще передбачити технологію спалювання.
Тому що, на жаль, щоб забезпечити таку ідеальну сировину на заводі, можуть піти десятки років, поки наше населення навчиться сортувати так, як це вже десятиліттями відбуваться у тій самій Скандинавії.
чи Німеччини, каже Барах.
Однак для цього потрібні величезні вкладення в обладнання та фільтри, що неминуче позначиться на тарифах.
Але не все так сумно.
Наступного року компанія плану експеримент, відокремлюючи органічні відходи від інших, що, на думку керівника, значно підвищить якість переробки.
Тестуватимуть нову систему на кількох ОСББ та приватних домоволодіннях, де, як передбачаться, вищий рівень платіжної дисципліни громадян.
То що з тарифами Барах визна, що ціна на переробку сміття, можливо, зросте.
Однак він пропону порівняння якщо пачка цигарок сьогодні кошту близько 80 гривень, а переробка сміття 4245 гривень, то навряд чи це зростання сильно вплине на гаманець.
Мені здаться, коли людина, наприклад, на ваги покладе сигарети і сво чисте навколишн середовище, думаю, що чисте навколишн середовище переважатиме, запевня він.
Щоб забезпечити повноцінну переробку, вартість послуги ма становити щонайменше 5055 гривень на місяць , що відповіда вропейським стандартам.
Це дозволило б підтримувати та покращувати процеси переробки відходів, незважаючи на існуючі труднощі.
Головна мета на 2025 рік продовжити розвивати галузь, покращувати якість переробки та забезпечувати чистоту, навіть якщо для цього доведеться трохи збільшити тарифи.
Нагадамо, українці масово отримують важкі платіжки, у цінах плюс 20 чому зростають тарифи на житло, воду, газ та тепло Раніше ми писали про те, що у новий рік із чистою совістю боржникам за комуналку дали шанс Крім того, Знай.ua повідомляв, комунальники дали час до 31 грудня доведеться відповісти за кожну платіжк
Останні новини
більше новин