Сезон грипу в Україні: у трьох регіонах зафіксували перевищення епідпорогу
www.rbc.ua
Wed, 18 Dec 2024 17:53:43 +0200
У трьох областях України зафіксована циркуляція вірусів грипу, а в ІваноФранківській, Тернопільській та Чернівецькій областях зарестровано перевищення епідемічного порогу низького рівня.
В інших регіонах країни ситуація стабільна.
Про це розповіда РБКУкраїна із посиланням на Міністерство охорони здоровя України МОЗ.
За даними МОЗ, з 9 по 15 грудня 2024 року в Україні на ГРВІ, грип та COVID19 захворіло 124 265 осіб, із яких 73 733 діти.
У лікарнях опинилося 3 049 пацінтів через ускладнення, серед них 1790 діти.
COVID19 діагностували у 569 осіб, із яких 209 потребували госпіталізації.
Усі пацінти отримали необхідну медичну допомогу. Перевищення епідемічного порогу низького рівня зафіксовано в ІваноФранківській, Тернопільській та Чернівецькій областях.
В інших регіонах України епідемічна активність залишаться на передепідемічному рівні.
Центр громадського здоровя також повідомля про циркуляцію вірусів грипу у трьох регіонах. З 30 вересня по 15 грудня на ГРВІ, грип та COVID19 захворіло 1 307 226 людей, що на 18,9 менше, ніж у минулому році.
Виявлено 14 169 випадків COVID19, зафіксовано 58 летальних випадків. Як уберегтися від хвороби Щеплення проти COVID19 в Україні залишаються безоплатними.
Для вакцинації використовуються омікронспецифічні вакцини Comirnaty від Pfizer, які доступні як для дорослих, так і для дітей.
Зробити щеплення можна у сімейного лікаря. Проти грипу рекомендуться щорічна вакцинація, особливо для людей із групи ризику медиків, правоохоронців, вчителів, вагітних, осіб із хронічними захворюваннями, дітей до 5 років та людей старше 60 років.
Станом на 15 грудня, щеплення проти грипу зробили 98 987 українців. МОЗ нагаду, що дотримання дистанції, використання медичних масок і введення локальних карантинів залишаються ефективними заходами проти поширення вірусів.
Такі заходи застосовують у регіонах чи установах із перевищенням епідемічного порогу.
Раніше РБКУкраїна розповідало, як розпізнати симптоми грипу.
Так, ця хвороба ма симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями ГРВІ, але набагато небезпечнішим.
Нагадамо, антибіотики не ефективними для лікування застуди та грипу.
Ці препарати слід застосовувати лише за рекомендацію лікаря.
РБКУкраїна розповідало, в яких випадках антибіотики справді необхідні, а коли опис їхньої дівості лише міф.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин