Ціни на житло у 2024: які міста дорожчають, а які — втрачають вартість
www.rbc.ua
Wed, 18 Dec 2024 17:09:09 +0200
Нинішній 2024 рік став для ринку нерухомості України роком адаптації до вонних реалій і викликів економічної нестабільності.
Незважаючи на зниження попиту на купівлю житла до 75 від довонного рівня 2021 року, сегмент оренди демонстрував активне зростання, а програма Оселя сприяла підтримці вторинного ринку.
Про це розповіда РБКУкраїна із посиланням на дані дослідження OLX Нерухомість.
Ситуація на вторинному ринку житла Попит на купівлю житла на вторинному ринку у 2024 році залишався на рівні 75 від довонного 2021 року.
Це свідчить про повільне, але стабільне відновлення, особливо порівняно з 2022 роком, коли падіння становило 37.
У січнілютому 2024 року попит на житло навіть зріс на 1819 порівняно з аналогічними місяцями 2023 року, однак у подальші місяці, за винятком серпня, знову знижувався. Попит на купівлю житла у 2024 році дані OLX Нерухомість Серед основних причин відставання від довонних показників депопуляція та міграція населення зниження платоспроможності громадян високий рівень невизначеності Попри ці фактори, програмі Оселя вдалося частково активізувати ринок.
Згідно з дослідженнями, 69 українців знають про цю ініціативу, 8 вже скористалися кредитуванням, а 36 планують це зробити. Критерії вибору житла також змінюються під впливом війни.
Окрім традиційних параметрів ціна, площа, район, українці все частіше звертають увагу на поверх, автономність житла, наявність укриття та інших умов безпеки. Критерії вибору житла в Україні в 2024 році дані OLX Нерухомість Ціни на вторинному ринку У 2024 році ціни на житло зросли у більшості областей України, особливо у західних та центральних регіонах.
Найвищий приріст спостерігався у Рівному, Луцьку, Житомирі та ІваноФранківську.
Так, медіанна вартість однокімнатних квартир у цих містах зросла на 1729. Водночас ціни в доларах у містах, близьких до фронту, продовжували знижуватись Херсон 21 Запоріжжя 16 Харків 14 Будинки на вторинному ринку також здорожчали у більшості регіонів.
Наприклад, в ІваноФранківську приріст вартості становив 46, у Тернополі 24.
Проте в Сумах, Запоріжжі та Херсоні ціни впали на 515. Продаж житла в Україні у 2024 році дані OLX Нерухомість В Україні продовжу зростати попит на оренду житла 2024 рік став роком активного відновлення орендного сегменту.
Попит на довгострокову оренду зріс на 8,4, перевищивши навіть довонні показники 2021 року.
Особливий приріст попиту спостерігався у серпні, коли студенти та сімї з дітьми готувалися до навчального року. Однак кількість оголошень про довгострокову оренду знизилася на 11, що спричинило значне зростання цін однокімнатні квартири ціни зросли на 1824, медіанна вартість 12 000 гривень двокімнатні квартири максимальне зростання в Сумах 60, Ужгороді 25, Киві 50. трикімнатні квартири у Киві медіанна вартість досягла 50 000 гривень 39. Довгострокова оренда житла в Україні у 2024 році дані OLX Нерухомість Ключовими критеріями вибору орендного житла стали ціна, близькість до роботи чи транспорту, а також автономність у разі відключення світла.
Критерії вибору житла для оренди дані OLX Нерухомість Подобова оренда житла у 2024 році Попит на подобову оренду зріс на 19,3, пікові значення припадали на літні місяці.
В Одесі червень 2024 року став рекордним із приростом попиту на 285 порівняно з 2023 роком, попри загрози обстрілів. Вартість подобової оренди зросла на 6 для квартир і на 20 для будинків.
Найбільше подорожчання спостерігалося в прифронтових містах Суми, Полтава, Черкаси. Подобова оренда житла в Україні у 2024 році дані OLX Нерухомість Чого чекати на ринку житла у 2025 році Аналітики OLX Нерухомість прогнозують, що у 2025 році ринок нерухомості України демонструватиме поступове відновлення з помірним зростанням попиту та цін, особливо в сегменті оренди та новобудов.
На ринку купівліпродажу житла істотних змін цін у доларах не прогнозуться, хоча можливі коригування через зміни в оподаткуванні угод.
Програма Оселя й надалі підтримуватиме цей сегмент, але розширення її дії на житло віком до трьох років може суттво переорінтувати попит на первинний ринок.
Покупці, як і раніше, віддаватимуть перевагу готовим квартирам або обктам на завершальній стадії будівництва, аби швидше заселитися.
Подорожчання будівельних матеріалів і дефіцит робочої сили продовжать тиснути на ціни на новобудови.
Найбільше зростання вартості очікуться у Киві та Львові містах із високою міграцію та зацікавленістю інвесторів.
Ринок довгострокової оренди залишиться драйвером нерухомості.
На тлі міграції населення до безпечних регіонів та загальної невизначеності, яка змушу багатьох відкладати купівлю житла, попит на оренду продовжить зростати.
Ціни на оренду, особливо у західних та центральних областях, також збільшаться через скорочення пропозицій.
Водночас частина продавців, які не знайдуть покупців, можуть вивести свою нерухомість на ринок оренди, що частково компенсу дефіцит.
Попит на подобову оренду зростатиме, особливо влітку, завдяки розвитку внутрішнього туризму, робочим відрядженням і родинним зустрічам, які обднують сімї, розділені війною.
Основними чинниками, що впливатимуть на ринок, стануть рівень безпеки у регіонах стабільність енергосистеми стан економіки та платоспроможність населення інвесторська довіра та ситуація на фронті Раніше РБКУкраїна розповідало, що наприкінці року попит на нерухомість в Україні повернувся до рівня, що спостерігався до початку повномасштабної війни.
У західних регіонах ціни на житло вже наблизилися до столичних.
Значна міграція населення через бойові дії стимулю зростання попиту на житло на заході країни, тоді як у східних і південних регіонах ринок залишаться фактично замороженим.
Незважаючи на економічну невизначеність, високу вартість будівельних матеріалів та інфляцію, ринок нерухомості не лише адаптувався до складних умов, а й демонстру прибутковість на третьому році війни.
Також ми писали про те, чи планують українці орендувати житло на період різдвяних та новорічних свят і чому віддають перевагу ті, хто хоче провести свята не вдома.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин