Бронь від мобілізації сумлінним платникам податків. Влада не виконала обіцянку, прописану в законі?
glavcom.ua
Wed, 18 Dec 2024 15:50:41 +0200
Норма, яка стосуться бронювання від мобілізації і прописана у законі про внесення змін до Податкового кодексу щодо особливостей податкового адміністрування під час вонного стану, так і не запрацювала.
Про це йдеться у статті Главкома Клуб білого бізнесу.
У рай Податкової пустили 8 тисяч компаній список.
Пів року тому Верховна Рада проголосувала за закон, який виокремлю платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.
У цьому ж документі зазначено, що підпримства і приватні підпримці, котрі потрапляють до зразкового списку податкової служби, мають можливість автоматичного бронювання від мобілізації чверть військовозобовязаних працівників.
Проте, як зауважу Главком, щоб запрацювала вказана норма, Кабмін мав би внести зміни до Порядку бронювання військовозобовязаних за списком військовозобовязаних під час дії вонного стану урядова постанова від 27 січня 2023 року 76 зі змінами.
Разом із тим, до цього часу не відбулося жодної реакції з боку урядовців.
Тобто обіцяний бонус залишився фактично на папері.
У статті йдеться, що станом на грудень 2024 року до білого списку податківців потрапило 8255 фірм і підпримців.
У розрізі областей картина така найбільше підпримств, які на короткій нозі з податковою, зосереджено у столиці 1830.
У пятірці лідерів також ІваноФранківська 933 юрособи і ФОПів, Дніпропетровська 793, Львівська 612 і Київська 587 області. Водночас найменше білого бізнесу, за версію податкової служби, у прифронтових Херсонській 9 фірм і Донецькій 44 областях.
У переліку податківців чільне місце займа середній і дрібний бізнеси.
Щоправда, тут і компанії, які належать до найпотужніших фінансовопромислових груп.
Нагадамо, що з 1 грудня в Україні набув чинності оновлений порядок бронювання працівників, які мають право на відстрочку від мобілізації.
Процедура стала більш автоматизованою, прозорою та вимогливою до критеріїв, які мають виконувати підпримства для збереження статусу критичного.
Останні новини
більше новин