Суддя з Одеси не задекларувала оренду квартири в Дубаї вартістю 700 тис. грн – розслідування
glavcom.ua
Tue, 17 Dec 2024 10:10:00 +0200
Суддя Київського районного суду Одеси Алла Маломуж вже майже три роки перебува за кордоном, проте, як вказано у її деклараціях за 2022 і 2023 роки, продовжу отримувати зарплату української судді.
До того ж вона не задекларувала у 2023 році оренду квартири площею 117 м із басейном та тенісним кортом в Обднаних Арабських Еміратах вартістю майже 700 тисяч гривень на рік, що перевищу більшу частину її доходів. Про це йдеться у розслідуванні Слідства.Інфо. Журналісти виявили інформацію про дубайську нерухомість судді у документах, які зберігаються у Департаменті земельних ресурсів Дубаю, де вказано, що Алла Маломуж орендувала квартиру у 20232024 роках загальною вартістю майже 700 тисяч гривень.
Ця нерухомість не була вказана у її декларації за 2023 рік.
Під час розмови з журналісткою суддя Маломуж заперечила, що винайма квартиру у Дубаї, проте зазначила, що вже майже три роки перебува за кордоном. Якщо у вас така інформація , будь ласка, надайте її в офіційні правоохоронні органи, сказала суддя Маломуж.
І не турбуйте мене у мою відпустку, бо я маю на це законне право.
І я три роки майже не знаходжусь в Україні.
І якщо я витрачаю кошти, як на вашу думку, які я заробила якимось незаконним шляхом, то мені самій буде дуже цікаво про це прочитати, бо такої інформації у мене і у вас апріорі бути не може.
У відповіді на запит Слідства.Інфо у Київському районному суді м.
Одеси зазначили, що з 28 лютого 2022 року і до сьогодні суддя Алла Маломуж перебува у відпустках.
Після 10місячної відпустки у 2022 році, з січня 2023го Алла Маломуж знову пішла у різнопланові відпустки це тривало пять місяців.
Крім оплачуваних відпусток, суддя брала відпустки за свій рахунок.
А з травня минулого року отримала лікарняний через вагітність та пологи.
У вересні 2023го вона пішла у декрет на три роки, до 2026го. Вона своїми діями робить так, що люди не мають нормального доступу до правосуддя.
Це означа, що неможливо найняти нову людину на посаду в суді.
І відповідно всі ці справи, які надходять до суду, вони розглядаються іншими суддями, навантаження збільшуться, поясню членкиня Громадської ради доброчесності Ніка Крейденкова.
Згідно з декларацію Маломуж за 2023 рік, суддя продовжувала отримувати зарплату за місцем роботи, та не зазначала, що ма помешкання за кордоном. Журналісти порівняли зарплати судді у 2021 та 2022 роках.
У 2021му, щодня працюючи у Одесі, суддя отримала 1,7 мільйона зарплатні.
А 2022му, десять місяців з якого суддя перебувала у відпустках, та, як стало відомо з її слів, взагалі виїхала за кордон, отримала 888 тисяч гривень зарплати від держави.
Оця відпустка, яка без збереження заробітної плати, вона даться за згодою сторін.
Затверджу, вида і підпису відпустки голова суду, зауважу Ніка Крейденкова. Раніше стало відомо, що суддя Київського районного суду Одеси Алла Маломуж не вказала у своїй декларації оренду квартири в Обднаних Арабських Еміратах вартістю майже 700 тисяч гривень.
Відповідно до документів, які дослідили журналісти Слідства.Інфо, йдеться про квартиру площею 117 м.
кв.
у 14поверховій новобудові Orin Building, що знаходиться у районі АльБарша, що за 15 хвилин їзди від острова Дубаю Palm Jumeihra. Згідно з контрактом на оренду житла, який Слідство.Інфо отримало від видання LeMonde, Алла Маломуж мала сплатити 70 000 дирхам приблизно 675 500 гривень за оренду квартири у Дубаї з жовтня 2023 по жовтень 2024 року.
У декларації судді за 2023 рік, коли зазначена угода про оренду вже мала діяти, нема згадок про нерухомість у Дубаї. Нагадамо, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок антикорупційного суду від 3 червня 2020 року щодо колишнього судді Апеляційного суду Дніпропетровської області Олександра Баранніка і визнала його винним в умисному неподанні електронних декларацій ст.
3661 КК України та призначила штраф 45,9 тис.
грн з позбавленням права на два роки обіймати керівні посади, окрім виборних.
Про повідомляв Главком з посиланням на вирок.
Суд першої інстанції вважав, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура не довела, що колишній служитель Феміди мав прямий умисел, а тому не подавав електронні декларації через сайт НАЗК.
Також не було доведено що суддя у відставці мав мету та мотив уникнути таким чином публічного контролю за своїм майновим станом чи приховати якісь активи.
Останні новини
більше новин