Скільки разів ящірка може скидати хвіст: відповідь здивувала вчених
www.rbc.ua
Mon, 16 Dec 2024 21:30:49 +0200
Найвідоміша здібність ящірок відкидати хвіст в момент небезпеки, а потім регенерувати цю частину тіла.
Однак зясувалося, що це вміння може мати певні особливості.
Про те, скільки разів ящірка може відростити хвіст, розповіда РБКУкраїна прокт Styler з посиланням на видання IFL Science.
Скільки разів ящірка може відрощувати хвіст Виявляться, технічно нема обмежень на те, скільки разів ящірка може відрощувати хвіст.
Проте, за словами доктора Даміана Леттуфа, молодшого наукового співробітника Школи молекулярних та біологічних наук Університету Кертіна, коли перший кістковий хвіст відпада, він вже ніколи не буде таким, як раніше.
Попри те, що хвости ящірок призначені для регенерації, коли хвостовий хребець ламаться вздовж певної площини, замість хребця вироста замісний жорсткий хрящовий стрижень.
Сам процес відновлення, який досліджувався науковцями протягом багатьох років, можливий завдяки так званій гліальній мембрані, яка вистила спинний мозок ящірки.
Відрив замісного стрижня з меншою ймовірністю може викликати регенерацію, однак, за спостереженнями, ящірки можуть відновлювати хвіст неодноразово, якщо мають достатньо поживних речовин.
Ба більше, якщо справжній хвіст ящірки залишаться частково прикріпленим, організм істоти також може почати регенерацію, відрощуючи новий хвіст.
Таким чином, ящірка ста схожою на міфічну істоту з роздвоним хвостом.
Таку цікаву особливість ящірок називають біфуркацію.
Як зясував професор біології, доктор Гінріх Кайзер з коледжу ВікторВеллі, ця властивість доволі поширена серед ящірок.
Деякі ящірки можуть мати декілька хвостів ілюстративне фото Freepik Під час аналізу наявних даних про ящірок з великою кількістю хвостів вчений навіть виявив випадок, коли ящірка відростила цілих девять хвостів.
Кайзер, разом з дослідником Тімоті Баумом, вирішив ретельно вивчити це явище серед інших видів ящірок почавши з тих, на яких натрапили на подвірї Баума.
Тоді науковці й гадки не мали, що ці феноменальні властивості декілька хвостів будуть притаманні 250 видам ящірок з 25 родин.
Більшість з досліджених ящірок були біфідними, тобто двохвостими, але у 13 видів спостерігалася більша кількість хвостів.
Втім, вчені припускають, що кілька хвостів у ящірок насправді не особливо рідкісним або незвичайним явищем.
Раніше ми писали про те, що собаки можуть звязувати слова.
А також розповідали, чому дельфіни катаються на хвилях від човнів.
Останні новини
більше новин