Світлана Гринчук наголосила, що росіяни повинні понести відповідальність за масштабну екологічну катастрофу в Керченській протоці.
life.znaj.ua
Tue, 17 Dec 2024 09:25:42 +0200
За попередніми підрахунками Державна екологічна інспекція України, витік мазуту орінтовно наніс екосистемі Чорного моря шкоди на понад 14 млрд доларів США.
Вона точно буде змінюватися після уточнення даних катастрофи.
Щойно провела онлайн зустріч з Міністром довкілля, водних та лісових ресурсів Румунії Mircea Fechet та в.о.
Міністра навколишнього середовища та води Болгарії Петаром Дімітровим.
Обмінялися з ними наявною інформацію.
Скоординували подальші дії.
Міністри екології Румунії та Болгарії поділилися свою інформацію щодо наслідків аварії.
Зараз чекамо на покращення погодних умов для отримання якісних супутникових знімків, необхідних для аналізу ситуації та більш детального моделювання.
Також сьогодні провели міжвідомчу нараду за участю фахівців Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Міністерство юстиції України, Українського наукового центру екології моря, ДЕІ, Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України, ДП Адміністрація морських портів України.
Кожен із залучених органів активно працю над формуванням доказової бази та оцінкою масштабів екологічної катастрофи.
Основні зусилля спрямовані на документування фактів забруднення, моделювання поширення забруднення та оцінку його впливу на екосистеми.
Ми вже підготували звернення до Секретаріату Комісії із захисту Чорного моря від забруднення з повідомленням про інцидент та пропозицію скликати позачергове засідання Комісії та провести незалежну експертизу стану вод, донних осадів і морської екосистеми.
Зараз спільно з МЗС та Мінінфраструктури готумо звернення до відповідних конвенцій ООН, UNEP, ЮНЕСКО, вропейського Союзу, Міжнародної морської організації IMO.
Останні новини
більше новин