В Україні продовжили соціальну програму для військових: що змінилося у 2024 році
www.rbc.ua
Mon, 16 Dec 2024 13:34:50 +0200
В Україні продовжили програму соціального супроводу військового супроводу військовослужбовців у військових частинах.
Ці зміни регулю постанова 1050 від 3 жовтня 2023 року Кабінету міністрів України.
Про це повідомля РБКУкраїна із посиланням на Міністерство оборони України.
Відтепер перелік військових частинучасників програми формуватиме Генеральний штаб Збройних Сил України за погодженням із Міністерством оборони.
Раніше це було виключною компетенцію оборонного відомства.
Новий перелік ма бути переданий до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до 20 грудня 2024 року.
У разі ліквідації, реорганізації чи передислокації військової частини її можна буде замінити іншою.
Що включа соціальний супровід Соціальні послуги надаватимуть юридичні особи та фізичні особипідпримці, які мають угоду з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю.
Послуги включають соціальний захист допомога в оформленні статусу учасника бойових дій, виплат, субсидій, лікуванні за кордоном професійну підтримку сприяння в отриманні нової професії після демобілізації, безоплатна правова допомога сімейну підтримку консультування щодо сімейних стосунків, профілактика домашнього насильства психосоціальну підтримку психоедукація, допомога у боротьбі з залежностями оформлення документів відновлення втрачених документів, оформлення закордонного паспорта представництво інтересів допомога в державних установах та сприяння в отриманні консультацій Програма націлена на покращення якості життя військовослужбовців та їхніх сімей, а також на реінтеграцію захисників у цивільне життя після демобілізації.
Раніше РБКУкраїна розповідало, що в Україні трива реалізація експериментального прокту соціального супроводу військовослужбовців, ветеранів, колишніх військовополонених та їхніх сімей.
Ініціатива охопила 35 військових частин і спрямована на всебічну підтримку захисників України.
У межах прокту військові та їхні родини отримують допомогу з соціального захисту, охорони здоровя, правових питань, психосоціальну підтримку, консультування щодо зміцнення сімейних стосунків, а також профілактику залежностей і девіантної поведінки.
Окрему увагу приділяють реагуванню на випадки домашнього насильства.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин