ЄС ухвалив 15-й пакет санкцій проти Росії
glavcom.ua
Mon, 16 Dec 2024 12:40:00 +0200
Сьогодні, 16 грудня, голови Міністерств закордонних справ країн вропейського союзу ухвалили 15й пакет санкцій проти Росії.
Про це повідомля Рада С.
Зазначаться, санкції націлені на російський тіньовий флот та покликані послабити військовопромисловий комплекс РФ.
Росія продовжу свій жорстокий напад на Україну та український народ.
Цей пакет санкцій частиною нашої відповіді для послаблення російської військової машини та тих, хто підтриму цю війну, включаючи китайські компанії.
Він демонстру дність країнчленів С у нашій постійній підтримці України.
Нашим першочерговим завданням забезпечення найсильнішої можливої позиції України.
Ми стоятимемо поруч із українським народом на всіх фронтах гуманітарному, економічному, політичному, дипломатичному та військовому.
Нема сумнівів у тому, що Україна переможе, сказала Кая Каллас, високий представник С із закордонних справ і політики безпеки.
Індивідуальні списки До санкційного списку потрапили 84 осіб та організацій 54 фізичні особи 30 юридичних осіб, які відповідальні за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.
Також С запровадив санкції проти військового підрозділу, причетного до удару по дитячій лікарні Охматдит у Киві, а також керівників провідних компаній енергетичного сектору, осіб, відповідальних за депортацію дітей, пропаганду та обходження санкцій.
Також у списку два високопосадовці з Північної Кореї.
Під санкції потрапили російські оборонні компанії судноплавні компанії, які перевозять нафту та нафтопродукти морем, забезпечуючи важливі доходи російському уряду хімічний завод цивільна російська авіакомпанія, яка забезпечу логістичну підтримку російської армії.
Уперше санкції заборона на вїзд, замороження активів, заборона на економічні ресурси запроваджені проти китайських компаній, які постачають компоненти для дронів і мікроелектроніку, що використовуються у війні проти України.
Флот Також додано більше суден до списку тих, яким заборонено доступ до портів і надання послуг.
Це стосуться танкерів ізза меж С, які входять до тіньового флоту РФ, обходячи обмеження цін на нафту, підтримують енергетичний сектор Росії або перевозять викрадене українське зерно.Сьогодні під санкції потрапили 52 судна із третіх країн, що збільшило загальну кількість до 79.
Торгівля До списку додано 32 нових субкти, які безпосередньо підтримують російський військовий та промисловий комплекс.
Їм посилено експортні обмеження щодо товарів подвійного призначення та технологій, що можуть покращити оборонний сектор Росії.
Деякі з цих субктів знаходяться у третіх країнах Китай, Індія, Іран, Сербія, ОАЕ та залучені до обходу торгових обмежень або закупівель чутливих елементів для російських військових операцій наприклад, БПЛА та ракет.
Захист вропейських компаній Заборонено визнання та виконання в С судових рішень, ухвалених російськими судами на основі статті 248 Арбітражного процесуального кодексу РФ.
Це рішення захища вропейські компанії від надмірних фінансових штрафів, що часто накладаються за порушення міжнародних принципів.
Введено виключення, яке дозволя вивільнення коштів, заморожених у центральних депозитаріях цінних паперів С, для виконання їхніх юридичних зобовязань перед клінтами.
Подовження строків для виходу з російського ринку Для мінімізації ризиків було вирішено подовжити терміни для виняткових випадків виходу вропейських компаній із Росії.
Ці винятки затверджуються країнамичленами на індивідуальній основі, забезпечуючи впорядкований процес згортання бізнесу.
Як відомо, Британія включила до списків санкцій проти Росії 30 нафтових танкерів, свідчать оновлені дані британського уряду щодо санкцій.
Після оновлення санкції Великої Британії поширюються більш ніж на 80 танкерів, які перевозили нафту РФ.
Згідно з попереднім проктом комюніке, міністри закордонних справ країн G7 обіцяють вжити відповідних заходів, що відповідають нашим правовим системам, проти субктів у Китаї та інших третіх країнах, які підтримують РФ.
Останні новини
більше новин