Удар по Грозному. ГУР модифікує вживані A-22 у далекобійні дрони, - Forbes
www.rbc.ua
Mon, 16 Dec 2024 00:38:51 +0200
Для атаки на базу ОМОН у столиці Чечні Грозному 15 грудня, скоріш за все, використовуйся далекобійний безпілотник, створений на базі спортивного літака українського виробництва Аеропракт А22.
Він був начинений вибухівкою, і пролетів до свої цілі близько тисячі кілометрів.
Про це повідомля РБКУкраїна з посиланням на Forbes.
За даними американського ділового журналу, удар по базі спецвійськ у Грозному у неділю вранці став крайнім у серії атак із застосуванням Aeroprakt A22, які Головне управління розвідки Міністерства оборони України з початку цього року модифікувало в односторонні ударні безпілотники.
З дальністю до 1300 км із додатковим баком пального на додаток до систем дистанційного наведення та вибухових навантажень, літакодрони А22 вартістю 90 тисяч доларів вже вразили, серед іншого, фабрику безпілотників, ракетний дослідницький центр і військовоморську базу з кораблями, пише Forbes.
Кадри, зняті очевидцями у Грозному під час рейду 15 грудня, показали деякі нові подробиці про саморобний ударний безпілотник, йдеться у публікації.
This morning a kamikaze drone made on the base of Aeroprakt A22 Foxbat targeted an OMON base in Grozny, Russia Kadyrovs capital.
pic.twitter.com/eUonfXqajE Special Kherson Cat bayraktar1love December 15, 2024 Поперше, безпілотник, який ударив по базу спецвійськ, мав непрозорі заглушки, які закривали зазвичай прозоре скло навколо кабіни A22 може вмістити двох людей у своїй пілотованій конфігурації.
Також можливо, дрон раніше мав рестраційний номер на хвості на кадрах удару 15 грудня, вірогідно, зображено пляму фарби над номером.
Це може означати, що розвідувальне управління шука вживані А22 для свої програми безпілотників, а не бере всі планери безпосередньо з київського заводу Аеропракт, пише Forbes.
Влучання у ціль спричинило вогняний вибух, при цьому не було хвилі уламків, якої можна було б очікувати від спеціально виготовленого боприпасу для далекобійних ударів, таких як у британській крилатій ракеті Storm Shadow.
Для порівняння, у Storm Shadow тандемна боголовка одна для відкриття щілини в цілі, друга для вибуху всередині. При цьому A22, судячи з усього, ма простішу унітарну боголовку.
Крім того, Storm Shadow або аналогічна ракета летить зі швидкістю близько 965 км на годину, що нада їй більшої проникаючої сили.
Навпаки, А22, який жертву швидкістю заради дальності, ма максимальну швидкість близько 200 км на годину.
Відсутність пробивної сили може не мати значення, якщо ціль не міцною, броньованою або розташованою під землею.
Дроновий удар по Грозному 15 грудня Нагадамо, у неділю вранці у столиці Чечні Грозному пролунала серія вибухів.
Місцеві жителі розповідали, що у місті упали близько 2 дронів.
Повідомлялося, що один БПЛА знову вдарив по будівлі другого полку чеченського спецназу, а інший по базі ОМОНу.
На оприлюднених в мережі кадрах можна побачити, що літальний обкт був схожий на невеликий літак.
До слова, перед тим у чеченській столиці також відбувся схожий інцидент з атакою БПЛА.
Так, у ніч проти 12 грудня ударні дрони атакували будівлю другого полку МВС у Грозному.
Крім того, 4 грудня безпілотники атакували полк спецназу Кадирова.
Тоді внаслідок прильотів були поранені.
Українські літакодрони Також нагадамо, ще у квітні західні ЗМІ писали, що Україна перетворила черговий спортивний літак на ударний безпілотник дальнього радіуса дії.
Йдеться про планер адаптацію безпілотника Nynja, який можна придбати у київській компанії Аеросор.
Nynja схожий за формою, розміром і характеристиками на інший український спортивний безпілотний літак, що адаптацію місцевого літака Аеропракт А22.
Один із них 2 квітня протаранив промисловий кампус Особливої економічної зони Алабуга і пошкодив завод, де виробляли безпілотники Шахед для росармії.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин