Напівзакрите небо: скільки літаків F-16 ще потрібно Україні
ua.korrespondent.net
Thu, 12 Dec 2024 16:20:00 +0200
Без радіолокації нікуди Про те, що Україна отримала від Данії другу партію винищувачів F16, стало відомо 7 грудня.
Друга партія F16 для України від Данії вже в Україні.
Це лідерство в захисті життя, яке вирізня Данію.
Надані данцями літаки з першої партії вже збивають російські ракети і рятують наших людей, нашу інфраструктуру.
Зараз наш повітряний щит посилений додатково, заявив президент України Володимир Зеленський.
Тепер українські Повітряні сили мають на озбронні майже ескадрилью таких літаків, повідомив виробник засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський в ефірі телемарафону.
Нагадамо, за стандартами НАТО ескадрилья це 1821 літак.
За словами експерта, така кількість F16, що вже мають Повітряні Сили, дозволя використовувати їх для стратегічних завдань.
При цьому наявні винищувачі вже можуть закрити 50 території нашої країни, додав Храпчинський.
В принципі, мамо ескадрилью.
Це потужний захист повітряного простору.
Йдеться про розширення можливостей щодо перехоплення повітряних цілей за рахунок авіаційної складової Безумовно, треба казати про те, що така кількість літаків уже дозволя використовувати їх для стратегічних завдань.
Тобто для ударів по території Російської Федерації, зауважив він.
Втім для досягнення поставлених цілей їм бажано мати певне додаткове обладнання.
Експерт пояснив, що для застосування літаків, зокрема, проти КАБів, потрібні іноземні системи радіолокації.
Крім того, за його словами, бажано отримати літаки дальнього радіоелектронного виявлення, котрі Україні обіцяла Швеція.
Це дасть змогу працювати літаками F16 ред.
вже не тільки проти КАБів, а й безпосередньо по наземних цілях, яких дуже багато на окупованій території та в РФ.
Тим паче, що знаряддя для роботи на близькій відстані, зокрема, авіабомб, які надані США, у достатній кількості.
Треба казати про передавання ракет великої дальності JASSM, які можуть працювати на відстань 370 або 950 км.
Тобто це вже залежить від дозволу наших західних партнерів, наголосив Храпчинський.
Швеція оголосила про свої плани щодо передачі Україні літаків дальнього радіолокаційного виявлення Saab 340 навесні 2024 року.
За своїм функціоналом він нагаду американський AWACS, або російський А50.
За відсутності таких літаків, за словами авіаційного експерта Костянтина Криволапа, Україна може використовувати західні винищувачі F16 лише як засіб протиповітряної оборони.
Ми поки що не отримали Saab 340, які нам пообіцяли шведи.
Ми не отримали AMRAAM відповідної дальності.
Наявні ракети AMRAAM з нинішньою дальністю можна використовувати для комплексів NASAMS, ними можна збивати вертольоти, можна, напевно, збивати літаки Су25, Су24.
Але наші F16 з наявними ракетами і радарами поки що не готові для виконання необхідних серйозних завдань, підкреслив він в ефірі FREEДОМ .
Майбутня обороноздатність Нагадамо, про авіаційну коаліцію українська влада та високопосадовці країнпартнерів України заговорили ще у середині травня 2023 року.
30 травня ексміністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україні потрібно близько 120 винищувачів більшість з них мають становити F16, проте й інші моделі теж посилили б українське військо.
А ще раніше речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в інтервю іспанському виданню El Pais розповів, що загалом Україні потрібно щонайменше пять бригад, а в кожній бригаді по три ескадрильї.
Це буде та кількість літаків, яка разом з системами ППО дійсно зможе забезпечити охорону повітряного простору для України.
Однак поки мамо, що мамо постачання не лише самих літаків, але й обладнання до них відбуваться зі скрипом.
Нині Держдепартамент США попередньо схвалив продаж уряду України супутнього обладнання для технічного обслуговування винищувачів F16, повідомля РБКУкраїна з посиланням на сайт Агентства з питань співробітництва у сфері безпеки американського Міноборони.
Що це нам да Відомо, що уряд України звертався до США з проханням придбати та забезпечити обднану систему планування місій JMPS прості ключові завантажувачі SKL AN/PYQ10 незначні модифікації винищувачів та їх технічну підтримку програму вдосконалення компонент двигуна CIP запасні та ремонтні частини, витратні матеріали та аксесуари підтримку ремонту та повернення програмне забезпечення для озброння, обладнання для підтримки програмного забезпечення для озброння, а також засекречене та несекретне програмне забезпечення та підтримку доставки засекречені та несекретні публікації та документацію підготовку особового складу та тренувальне обладнання дослідження та огляди інженернотехнічні послуги уряду США послуги з ремонту та обслуговування літаків F16, F17, F18, F20 інженерні, технічні та логістичні послуги уряду США та підрядників, а також інші повязані з ними елементи логістики та програмної підтримки.
Вірогідно, що саме на цей апгрейд F16 Агентство з питань співробітництва у сфері безпеки Міноборони США і видало необхідний сертифікат, про що повідомило американський Конгрес.
Орінтовна загальна вартість всього заявленого обладнання становить 266,4 мільйонів доларів.
Головними підрядниками заявлені компанії Sabena Шарлеруа, Бельгія, Lockheed Martin Aeronautics ФортУорт, штат Техас та Pratt and Whitney ІстГартфорд, штат Коннектикут.
Зазначаться, що цей пакет допомоги покращить здатність України протистояти нинішнім та майбутнім загрозам, надаючи їй потужнішу систему протиповітряної оборони для виконання місій із самооборони та забезпечення регіональної безпеки.
То чому ж ми досі не мамо літаків дальнього радіолокаційного виявлення Saab 340 від Швеції, тобто очей для наших F16 Трива навчання, підготовка інфраструктури.
Адже тут з пілотами нема проблем можна набрати серед цивільних пілотів, які вже допущені до даного виду літака.
Зрозуміло, що треба отримати певні доступи.
Оскільки це хоч і такий же літак, але військового призначення, пояснив Храпчинський в ефірі 24 Каналу.
Водночас авіаційний експерт додав, що багато часу потребу навчання технічного персоналу літака.
ще й потреба навчити операторів бойового управління, які мають знаходитися в літаку й працюють на засобах радіоелектронної боротьби, розвідки чи засобах радіолокації, які на літаку.
Це тривалий час підготовки, додав Храпчинський.
Ірина Носальська
Останні новини
більше новин