Українці назвали головні переваги та недоліки працівників пенсійного віку
www.rbc.ua
Thu, 12 Dec 2024 18:30:00 +0200
На питання щодо властивих якостей працівників старшого віку, порівняно з працівниками молодшого та середнього віку найбільший відсоток 75,1 набрав варіант відповіді більший професійний досвід та практичні навички, готовність до наставництва.
Про це повідомля РБКУкраїна з посиланням на дані опитування Центру Разумкова.
Водночас значна частка респондентів відзначила скоріше негативні варіанти відповідей менші амбіції, не женуться за каррою 72,8 респондентів, погоджуються на меншу зарплату 61,2, менше сил та менша продуктивність 58,2, несприйняття новацій, обмежені навички у сфері передових, цифрових технологій, гірші знання іноземних мов 49,7, незацікавленість перспективами розвитку бізнесу 39,9 респондентів.
Причому респонденти віком 5059 років і особливо респонденти віком 60 років давали стверджувальну відповідь на ці питання приблизно з тою самою частотою, як респонденти середнього віку.
Високі відсотки підтверджувальних відповідей щодо відмови від каррних амбіцій та погодження на меншу зарплату можна розцінювати як свідчення про поширеність порушень трудових прав людей старшого віку, зокрема тиск та дискримінацію на робочому місці, йдеться в публікації.
Хоча національне законодавство про зайнятість і працю містить заборону усіх форм дискримінації, у т.
ч.
за ознаками віку, виконання цих норм закону на практиці не контролються.
Інституційна спроможність Державної служби України з питань праці Держпраці залишаться слабкою, зазначають автори дослідження.
Планові перевірки охоплюють переважно технічні питання охорони праці і часто зупиняються мораторіями з різних причин криза, пандемія, зараз вонний стан.
Позапланові перевірки інспектори праці проводять у випадку звернень працівників, але такі звернення стосуються переважно випадків невиплати заробітної плати або звільнення з ініціативи роботодавця, де факти порушень довести відносно просто, додали соціологи.
Соціологічне опитування проводилося Центром Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року серед 2016 респондентів.
Опитування проводилося лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
Теоретична похибка вибірки не перевищу 2,3.
Нагадамо, в Україні кількість працівників пенсійного віку становить 10,3 загальної чисельності працевлаштованих.
найбільш поширеними професіями для людей пенсійного віку водій автотранспортних засобів, сторож, прибиральник службових приміщень, охоронник, підсобний робітник, двірник, продавець продовольчих товарів, вчитель закладу загальної середньої освіти, молодший медперсонал, машиніст кочегар котельні.
Останні новини
більше новин