Що алкоголь насправді робить з вашим мозком: про деякі факти ви точно не знали
www.rbc.ua
Thu, 12 Dec 2024 07:00:51 +0200
Час від часу, щоденно, раз у тиждень або рік всі ми вживамо алкоголь.
Людей, які повністю від нього відмовилися, насправді не так багато у світі.
І більшість зна, що вживання алкоголю шкодить організму, особливо печінці.
А як він може впливати на ваш мозок Як алкоголь ді на мозок і які наслідки можуть бути, розповіда РБКУкраїна прокт Styler з посиланням на IFL Science.
Короткочасний вплив алкоголю Мовлення Одною з перших ознак того, що хтось випив забагато алкоголю невиразність мовлення.
Американські центри наркозалежності зазначають, що цей ефект можна побачити, коли концентрація алкоголю в крові ВАС досяга 0,1.
Для порівняння законний ліміт для водіїв старше 21 року у США становить 0,08.
Річ у тому, що алкоголь зміню баланс двох ключових нейромедіаторів глутамату, який збудливим і гаммааміномасляна кислота ГАМК, яка гальмівною.
Коли навколо більше ГАМК і менше глутамату, нейрони спрацьовують повільніше, і все просто займа більше часу ось чому алкоголь ма седативний ефект і одна з причин, чому ви можете відчувати занепоконня після важкої ночі, коли ці рівні відновлюються.
Коли цей дисбаланс вплива на зони, відповідальні за руховий контроль, він порушу довільні рухи мязів язика та обличчя, ускладнюючи правильне складання слів.
Дослідження 2015 року також вказало на роль алкоголю в зміні функції нейронів Пуркін в мозочку, які життво важливі для руху та координації.
Використовуючи детальну компютерну модель, дослідник Майкл Д.
Форрест показав, як алкоголь може пригнічувати натрівокаліві насоси на поверхні цих нейронів, що означа, що баланс іонів натрію та калію порушуться, і клітини не можуть функціонувати належним чином.
Крім того, алкоголь може безпосередньо впливати на зони мозку, відповідальні за обробку мови та продукування мовлення.
Баланс І проблеми з певними ділянками мозку тягнуть за собою й інші негаразди порушення функції моторних нейронів може також впливати на ходьбу та координацію.
Мозочок знову ключовим в цьому, оскільки він контролю як рух, так і координацію візуальної та просторової інформації, яка допомага нам триматися у вертикальному положенні відносно навколишнього середовища.
Цей ефект, як правило, спостерігаться, коли рівень ВАС досяга приблизно 0,180,25, що значно перевищу межу звичайного спяніння.
На цьому етапі алкоголь вплива вже майже на всі частини мозку.
Память Пяні витівки можуть подарувати вашим друзям чимало смішних хвилин та спогадів.
Але ви зранку їх памятати не будете.
Втрату шматків часу через алкоголь часто називають спянінням з затьмаренням свідомості.
Люди можуть прибути в нове місце, не памятаючи подорожі туди навіть, якщо ця подорож включала літак.
Або, що значно сумніше, опинитися в небезпечних ситуаціях, не памятаючи, що сталося до того.
Вважаться, що причиною цього вплив алкоголю на гіпокамп, оскільки ця область мозку центральною для формування нових спогадів.
Вважаться, що алкоголь перешкоджа цьому процесу справа не стільки в тому, що ми забувамо те, що сталося, а в тому, що ми взагалі ніколи не записували ці спогади.
Гальмування Алкоголь погіршу наші судження та послаблю наші стримування, змушуючи нас говорити та робити те, про що ми зазвичай ніколи не думали б.
У цьому випадку ділянка мозку, на яку вплива алкоголь, це префронтальна кора, яка контролю міркування, судження та всі ті вищі когнітивні навички, які відрізняють людей від інших видів.
Дослідження не стверджують, під впливом алкоголю у людини змінються особистість, але це збільшу ймовірність того, що людина буде висловлювати свою думку невідфільтрованим способом.
Влив алкоголю у довгостроковій перспективі Залежність Хоча багато людей вживають алкоголь, не розвиваючи залежності, спиртне саме тою речовиною, яка виклика залежність.
Як поясню Національний інститут зловживання алкоголем та алкоголізму, існу три основні механізми, які, як вважають, сприяють розвитку розладу вживання алкоголю AUD.
Алкоголь активу схему винагороди мозку за допомогою дофаміну, що може спонукати деяких людей до збільшення споживання.
Вживання алкоголю може стати звичкою, коли рішення випити більше не контролються свідомістю, тому людям дуже важко припинити.
Алкоголь тимчасово зніма біль і негативні емоції, зменшуючи активність мигдалеподібного тіла, знімаючи стрес.
Коли цей ефект зника й алкоголь покида організм людини, вона може бути змушена пити все більше і більше, щоб спробувати відновити цей стан.
Енцефалопатія Верніке Одним зі станів, до яких люди з розладом вживання алкоголю мають майже унікальну схильність, енцефалопатія Верніке, спричинена дефіцитом вітаміну В1, також відомого як тіамін.
Тіамін необхідний для ряду метаболічних процесів у нервових клітинах, і без його достатньої кількості клітини можуть загинути.
Алкоголь перешкоджа правильному засвонню, обробці та зберіганню тіаміну.
Основні ознаки енцефалопатії Верніке включають зміну психічного стану, проблеми з ходою, які навіть можуть призвести до втрати здатності ходити, і порушення руху очей.
Якщо вчасно не почати лікувати, енцефалопатія Верніке може стати летальною.
Також ризик розвитку хронічного ускладнення під назвою синдром Корсакова.
Синдром Корсакова Це хронічний стан, який часто розвиваться після епізодів енцефалопатії Верніке і зазвичай спостерігаться у людей, які страждають на розлад вживання алкоголю.
Присутність обидвох синдромів так і називають синдром ВернікеКорсакова.
Основним симптомом втрата короткочасної памяті, рідше проблеми з довгостроковою памяттю.
Особливість поляга в тому, що багато людей з синдромом Корсакова не підозрюють, що вони його мають.
Як правило, такі люди можуть продовжувати соціальну поведінку та підтримувати розмову.
Наслідки можуть бути постійними, і з часом почнуть страждати нерви, що контролюють інші функції організму.
Згодом у пацінтів починаються проблеми з артеріальним тиском і серцевосудинною системою.
Від 10 до 20 таких хворих с прогресуючими синдромами впадають у кому та помирають.
Чи можна усунути пошкодження мозку від алкоголю Вчені наголошують, що безпечної дози алкоголю не існу і навіть один епізод запою може мати помітний як правило, тимчасовий вплив на мозок.
Однак організм людини витривалий, і мозок може відновитися, якщо припинити вживання алкоголю.
Дослідження показують, що в мозку учасників, які мали розлад вживання алкоголю протягом декількох років, товщина кори відновилася до рівня, подібного до контрольної групи після 7,3 місяця утримання.
А в іншому досліді вчені встановили, що достатньо навіть 18 днів повної тверезості, щоб покращити стан мозку та відновити певні функції.
Раніше ми писали про те, чи варто випивати бокал вина на вечерю.
А ще розповідали про те, як алкоголь шкодить жіночому здоровю та до яких хвороб призводить.
Останні новини
більше новин