Опіка й піклування над дитиною. Як стати кандидатом через "Дію": інструкція
www.rbc.ua
Sun, 08 Dec 2024 17:00:00 +0200
Через портал Дія можна подати заявку на розгляд як кандидата в опікуни чи піклувальники.
Це призначається органами опіки та піклування або судом з метою забезпечення виховання дітейсиріт та дітей, які залишилися без батьківської турботи.
Про те, як подати заявку, щоб стати кандидатом в опікуни або піклувальники у Дії в матеріалі РБКУкраїна.
Для того, щоб подати заяву через платформу Дія для оформлення опіки або піклування онлайн розпочніть подання заяви.
Авторизуйтесь на порталі Дія за допомогою електронного підпису та натисніть кнопку Подати заяву заповніть основні дані.
Внесіть інформацію про свій шлюб, чоловіка або дружину, фактичну адресу проживання та відомості про дитину, яку бажаєте взяти під опіку.
Після автоматичної перевірки даних у реєстрах зазвичай це займає до 15 хвилин ви зможете продовжити заповнення форми додайте інформацію про сімю.
У формі потрібно зазначити дані про всіх членів родини, які проживають із вами.
Відомості з реєстрів підтягнуться автоматично, а за необхідності додайте скановані копії або фотографії відсутніх документів підписання заяви.
Накладіть свій електронний підпис і відправте заяву.
Якщо опіку оформлює подружжя, необхідно подати спільну заяву, підписану обома.
Члени родини, які проживають із заявником, також повинні надати свою згоду.
Для цього їм потрібно бути зареєстрованими в Дії, авторизуватись у своєму кабінеті, підтвердити участь і підписати документ електронним підписом.
перевірка документів.
Служба у справах дітей перевірить надані документи та проведе обстеження ваших житловопобутових умов протягом 5 днів навчання для опікунів.
Всі кандидати на опіку чи піклування зобовязані пройти підготовчий курс, де розглядаються аспекти виховання дітейсиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Навчання організовується регіональними соціальними службами із залученням психологів, педагогів і медиків.
Направлення на курс видається протягом трьох робочих днів після перевірки житлових умов.
У випадку офлайн, необхідно звернутись до служби у справах дітей.
Відвідайте місцеву службу у справах дітей та заповніть заяву в присутності працівника.
Зокрема майте при собі необхідні документи, а саме копія паспорта або документа, що посвідчує особу копія картки платника податків, документи про доходи копія свідоцтва про шлюб за потреби медичний висновок про стан здоровя витяг про несудимість документ про право власності чи користування житлом нотаріально засвідчена згода другого з подружжя за потреби. Протягом пяти робочих днів після отримання довідки про завершення навчання вас внесуть до журналу обліку кандидатів на опіку, піклування, прийомне батьківство чи батьківствовихователя.
Також підготують рішення щодо вашої можливості взяти дитину під опіку чи піклування.
Процес включає взаємний вибір ви обираєте дитину, а дитина вас.
Якщо все складається вдало, ви зможете оформити опіку чи піклування.
Які права та обовязки опікуна та піклувальника Опікуни та піклувальники мають низку важливих обовязків забезпечувати догляд за дитиною, займатися її вихованням, навчанням, лікуванням і розвитком, а також створювати необхідні умови для комфортного проживання домагатися повернення дитини, якщо вона перебуває у когось без законних підстав діяти від імені підопічного при укладанні правочинів захищати цивільні права та інтереси дитини дбати про збереження майна дитини та використовувати його в її інтересах.
Якщо дитина здатна самостійно визначати свої потреби, опікун має враховувати її бажання. Усиновлювачі отримують усі права та обовязки, які мають біологічні батьки щодо своїх дітей.
Вони мають право на збереження таємниці стосовно реєстрації як кандидатів в усиновлювачі, процесу пошуку дитини, подання та розгляду заяви про усиновлення, рішення суду щодо усиновлення.
Усиновлювачі можуть змінити дані про місце та дату народження дитини, її імя, прізвище та по батькові.
Згода дитини на зміну імені потрібна лише у разі, якщо вона не звикла до нового імені під час проживання в сімї усиновлювачів.
Додаткові послуги в застосунку Дія Застосунок та портал Дія мають чимало корисних функцій, серед яких, наприклад можливість завантажити документи про свою освіту, свідоцтво про народження, ідентифікаційний код та студентський квиток можливість придбати автомобіль можливість отримати статус безробітного. Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин