Кияни закликають зберегти єдину мозаїку Алли Горської в місті. Як підписати петицію
news.online.ua
Sat, 30 Nov 2024 14:11:00 +0200
Як підтримати петицію щодо збереження диної мозаїки Алли Горської у КивіЦя мозаїка на фасаді будівлі ресторану Вітряк залишаться диним не знищеним радянською владою та російськими окупантами твором видатної української художниці Алли Горської.
Зокрема, у петиції пропонуться укласти відповідні договори із власником будівлі, розмістити на фасаді будівлі таблички із інформацію про правовий статус мозаїки та самої будівлі, відреставрувати мозаїку, вкрити мозаїку бронебійним склом, внести її до мап визначних та культурних обктів міста Кива та України, встановити відеоспостереження мозаїки та будівлі ресторану Вітряк і вжити інших заходів, що сприятимуть збереженню мозаїки Алли Горської та будівлі ресторану Вітряк як історичних обктів та обктів культурної спадщини.Будівля ресторану Вітряк ма унікальну історію і важливим і невідмним обктом історії столиці другої половини ХХ століття.Підтримати петицію можна за посиланням.
Що відомо про Аллу Горську Видатна українська художниця народилась у Ялті в 1929 році.
З 1946 по 1948 А.
Горська навчалася у Київській художній середній школі імені Шевченка, де викладачем за фахом був Володимир Бондаренко.
Закінчивши школу із золотою медаллю, вступила на мальовничий факультет Київського художнього інституту.Її вчителями були М.
Шаронов та С.
Григорв.
Влітку 1952 року вона вийшла заміж за студента цього ж вузу Віктора Зарецького.
Через два роки, закінчивши інститут, Горська працювала за спеціальністю в галузі станкового та монументального живопису.в 1960х роках працювала в селах Чорнобильського району, де створила полотна Пріпять.
Пором, Азбука, Хліб.
Щоправда й кривда М.
Стельмаха режисер Л.Л.
Танюк.
Спектаклі, які готові до постановки, були заборонені.1964 року Алла Горська у співавторстві з Панасом Залівахою, Людмилою Семикіною, Галиною Севрук та Галиною Зубченко створила у Київському університеті вітраж Шевченко.
Мати.
Вітраж був знищений адміністрацію університету за розпорядженням міськкому партії.
Скликана після цього комісія кваліфікувала його як ідеологічно ворожий.
Горська автор численних художніх творів Автопортрет із сином 1960, Портрет батька 1960, Абетка 1960, Біля річки 19621963, Портрет В.
Симоненка 1963 та інші.У її графіці було дано нове трактування образів Т.
Шевченка, О.
Довженка.
Зі своїм чоловіком В.
Зарецьким, художникамиоднодумцями Г.
Сініцей, Г.
Марченка, Б.
Плаксім, Ст.
Смирновим художниця у Донецьку, Киві, Краснодоні створила низку монументальних робіт, відзначених впливом українського бароко та мексиканського монументалізму.Художниця входила до групи шістдесятників, брала активну участь в українському правозахисному русі.
Вона матеріально і морально підтримувала сімї політвязнів, листувалася з ними.
У квітні 1966 року подала клопотання на захист П.
Залівахи.
Дисиденти, які поверталися із увязнення, зверталися до неї за допомогою.За участь в акціях протесту в 19651968 роках проти розправи над українськими дисидентами Горська зазнала переслідувань з боку радянського режиму.Алла Горська загинула 28 листопада 1970 року у місті Василькові, за офіційною версію від рук свого свекра, який убив її ударом сокири по голові.
Похорон Горський 7 грудня на Міському Берковецькому цвинтарі у Киві перетворилися на мітинг протесту.
Останні новини
більше новин