Стало відомо, як екс-депутат з Броварів отримав спецдозволи на видобуток копалин
www.rbc.ua
Thu, 28 Nov 2024 18:31:51 +0200
Ексдепутат з Броварів, бізнесмен Сергій Шапран та його партнер Володимир Осипов отримали спецдозволи на видобуток копалин.
У схемі також підозрюють підсанкційного бізнесмена, основного бенефіцеара Юнігран Ігоря Наумця.
Про це повідомля РБКУкраїна з посиланням на Trap Aggressor медійний прокт центру StateWatch.
Компанія Юнігран відома свою діяльністю у видобутку граніту та виробництві продукції з цього природного ресурсу, протягом багатьох років залишалася однію з найбільших у свому секторі.
Однак після того, як власники компанії опинились під санкціями, зокрема через звязки з російським бізнесменом Ігорем Наумцем, їх бізнес зазнав серйозних труднощів.
Ігор Наумець, український бізнесмен з російським корінням, став основним бенефіціаром групи компаній Юнігран.
Після введення санкцій проти нього, згідно з рішенням РНБО від 12 травня 2023 року, на його підпримствах були анульовані ліцензії на видобуток корисних копалин. Однак Наумець знайшов нового партнера Сергія Шапрана.
Відтак активи Юнігран були переведені на інші структури, розподілені між партнерами на рівні 50 на 50.
Вартість активів, за попередніми оцінками, досягала 4 мільярдів гривень.
Не обійшлося без участі ще одного гравця Володимира Осипова.
Ексдепутат Одеської облради від забороненої партії ОПЗЖ став важливою ланкою у процесі зміни бенефіціарів компаній і обробки відповідних документів. Щоб продовжити видобуток граніту, компанії Юнігран потрібно було отримати нові дозволи.
Вони звернулися до Державної служби геології та надр України Держгеонадр з проханням поновити ці дозволи.
18 березня 2024 року керівник Держгеонадр Роман Опімах підписав наказ про поновлення спецдозволів для трьох компаній, повязаних з Наумцем.
Наказ порушував законодавство, оскільки санкції проти компаній не були скасовані, і діяльність підсанкційних компаній була фактично відновлена через маніпуляції з рестраційними даними.
За кілька днів після цього столична нотаріус Тетяна Гапон подала скаргу на зміни в рестрі, вказавши на незаконне втручання у систему.
Це призвело до скасування рестраційних змін Міністерством юстиції.
У квітні 2024 року були зафіксовані нові спроби незаконних змін у рестрах.
Це відбувалося за допомогою нотаріусів, які мали доступ до рестраційних даних, що дозволяло маніпулювати інформацію без жодних перевірок щодо санкцій.
Попри численні юридичні перепони, активи Юнігран поступово були переведені на нові компанії.
Ігор Онопрінко та Олександр Ярмолюк, керівники підпримств, що належали групі Юнігран, продали спецдозволи на користування надрами новій компанії Новел Пром, що була повязана з Сергім Шапраном.
Ця операція була погоджена з Держгеонадра, попри наявні заборони.
У листопаді 2024 року на тлі правових скандалів ці дозволи були знову передані у власність Коростенської видобувної компанії та Малинської видобувної компанії, що належать інвесторам, повязаним з Alumeta Group.
Але судовий процес щодо цих дій ще не завершено. Господарський суд Кива продовжу розглядати питання, повязані з відчуженням активів, і плану винести остаточне рішення в грудні 2024 року.
Нагадамо, раніше РБКУкраїна писало, що в Україні продовжу працювати компанія, що поставляла щебінь на окуповані території.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин