З якого м'яса не можна варити холодець: це знають лише досвідчені господині
www.rbc.ua
Wed, 27 Nov 2024 13:45:38 +0200
Холодець традиційна українська страва, яка часто зявляться на святковому столі.
Однак, не всі знають, що не будьяке мясо підходить для його приготування.
РБКУкраїна прокт Styler розповіда, яких помилок досвідчені господині і господарі завжди радять уникають при виборі мяса для варіння холодцю.
З якого мяса не варто варити холодець Хоча холодець можна варити з багатьох видів мяса, деякі не слід використовувати для приготування ції відомої страви.
Адже вони псують смак та текстуру холодцю, перешкоджаючи застиганню.
Мясо без шкіри, хрящів і кісток Мясо без шкірки, без кісток і без хрящів, наприклад, філе курки або індички, не буде виділяти колаген. Тому холодець з нього буде водянистим, з менш вираженим смаком.
Тонке мясо, яке не да достатньо желатину Деякі види мяса, такі як телятина або куряче філе, не мають достатньо сполучних тканин для утворення бажаного желе в холодці.
Тому навіть тривалий час варіння бульйону з цих видів мяса не забезпечить належного застигання страви.
Мясо з високим вмістом жиру Не варто використовувати мясо з великою кількістю жиру для приготування холодцю, таке мясо, як свинина з великою кількістю сала.
Жирне мясо для холодцю не найкращий варіант ілюстративне фото Freepik Надмірний жир може вплинути на текстуру страви та погіршити смак холодцю.
Крім цього, жир перешкоджа застиганню страви.
Мясо старих тварин Деякі види мяса, зокрема мясо старих тварин або занадто жорсткі частини мяса, може бути складно відварити до потрібної мякості наприклад, деякі види старого яловичого мяса.
Хоча мясо і кістки старих тварин виділяють більше колагену, якщо мясо не розварються до кінця, холодець не буде мати примну текстуру, а його смак може стати дещо гіркуватим.
Мясо, яке зберігалося неправильно або надто довго Не варто використовувати старе або неправильно збережене мясо для приготування холодцю, оскільки воно може виявитися неякісним і вплинути на смак страви.
Мясо, яке зберігалося неправильно або яке мало дуже довгий термін зберігання, може мати непримний запах або смак, що зробить холодець непридатним для вживання.
Мясо зі спеціями Деякі види мяса, особливо з додаванням різних спецій, які використовуються в виробництві ковбас чи мясних напівфабрикатів, можуть надавати небажаного смаку холодцю.
Мясо зі спеціями не варто використовувати для холодцю ілюстративне фото Freepik Які продукти не треба класти в холодець Для того, щоб зробити смак холодцю цікавішим та більш насиченим, до бульйону додають овочі, спеції та інші види мяса.
Однак деякі можуть безнадійно зіпсувати страву.
Занадто багато спецій Холодець зазвичай не потребу великої кількості спецій, адже його смак формуться завдяки поднанню смаку мяса, колагену та інших інгредінтів.
Додавання надмірної кількості прянощів може затьмарити натуральний смак холодцю.
Наприклад, багато часнику, перцю або гострих спецій може зробити аромат холодцю занадто різким.
Нестандартні трави та спеції Хоча трава, така як чебрець чи розмарин, може додавати аромату певним стравам, вони не підходять для холодцю.
Їх сильний запах може перебити натуральний смак мяса і зробити холодець занадто ароматним.
Найкраще використовувати лише базові спеції, такі як лавровий лист, чорний перець і сіль.
Овочі з високим вмістом рідини Овочі з високим вмістом води, такі як огірки, помідори чи салат, не хорошими додатками до холодцю.
Що не можна додавати в холодець ілюстративне фото Freepik Ці продукти можуть значно змінити консистенцію страви, зробивши її водянистою і менш густою.
Тому для холодцю найкраще використовувати овочі, які зберігають свою форму під час варіння, наприклад, моркву або цибулю.
Продукти з високим вмістом жиру Додавання великої кількості жиру, особливо в вигляді сала або жирних шматків мяса, не тільки погіршу текстуру страви, а й може зробити холодець занадто важким для перетравлення.
Тверді фрукти та ягоди Додавати до холодцю свіжі фрукти або ягоди не слід, оскільки вони можуть не поднуватися з іншими інгредінтами і вплинути на текстуру страви.
Наприклад, кислі ягоди або яблука можуть створювати непримний смак у страві і навіть руйнувати структуру желе.
Солодкі інгредінти Попри те, що в кулінарії трапляються експерименти із солодкими стравами, додавати до холодцю такі інгредінти, як мед або цукор, не варто.
Солодкі продукти порушують баланс смаків холодцю він ма бути більш нейтральним або навіть злегка солонуватим, тому надмірна кількість солодощів може зробити смак бридким.
Молочні продукти Додавати молочні продукти до холодцю, зокрема сметану чи молоко, не рекомендуться.
Це може порушити хімічні процеси, що відбуваються під час варіння, і призвести до небажаних змін у текстурі та смаку.
Які частини туші найкраще використовувати для холодцю Готувати холодець можна з одного чи декількох видів мяса.
Наприклад, зі свинини, яловичини, баранини, дичини чи птиці.
Вважаться, що поднання декількох видів мяса зробить холодець набагато смачніше.
Крім цього, можна використовувати свіже мясо або заморожене, повністю відтале.
З якого мяса варити холодець ілюстративне фото Freepik Для приготування смачного холодцю важливо використовувати мясо з високим вмістом зднувальних тканин, таких як жилки, хрящі та кістки. Наприклад, свинячу рульку, вуха, ніжки, крила та курячі лапки..
Ці частини мяса виділяють колаген під час варіння, який перетворються на желатин і робить холодець густим і желейним. Втім, ніжки потрібно замочити на декілька годин, а потім ретельно почистити від бруду.
В ідеалі, приготування холодцю вимага поднання мяса з невеликим вмістом жиру, зокрема свинячі або яловичі кістки, що мають достатньо мясних волокон, але без великої кількості сала.
Якщо сумніви в якості мяса, радять після першого закипання злити воду, промити мясо та каструлю, а потім зварити бульйон з новою водою.
Дотримуючись цих простих правил, ви зможете приготувати смачний і ароматний холодець, який стане окрасою будьякого святкового столу.
Нещодавно ми писали про 10 помилок під час приготування картоплі, які псують всю страву.
Крім цього, розповідали, як зварити ідеальне яйце пашот.
При написанні матеріалу використовувалися такі джерела Eating Well, Serious Eats, The Kitchn, Cookfood, Facebookсторінка мясного магазину Мясник.
Останні новини
більше новин