Американські дослідники заявили про небезпеку вітамінів для вагітних
news.online.ua
Tue, 26 Nov 2024 11:11:05 +0200
Що відомо про виявлення небезпечних речовин у вітамінних комплексах для вагітнихЗазначаться, що у рамках дослідження американські фахівці перевіряли вітаміни для вагітних на відповідність щодо дозування холіну і йоду, вміст яких раніше майже не оцінювався.Було проаналізовано наявність шкідливих компонентів, серед яких мишяк, свинець та кадмій.
Дослідники перевірили 32 безрецептурні та 15 рецептурних комплексів, придбаних в онлайнмагазинах і аптеках США в період з серпня по жовтень 2022 року.
Під час минулих досліджень у вітамінних препаратах вже знаходили відмінності між зазначеним та фактичним вмістом деяких важливих інгредінтів, таких як фоліва кислота, залізо, вітаміни A, B6, C та E.Що виявили результати аналізів За результатами аналізів, в семи комплексах рівень мишяку перевищував 2,5 мікрограма на добову дозу, що лімітом, встановленим некомерційною організацію United States Pharmacopeia USP, відповідальною за стандарти якості фармацевтичних препаратів і дітичних добавок.У двох зразках було виявлено перевищення за вмістом свинцю, а в 13 за кадмім, де допустимий рівень за стандартами USP склада 0,5 мікрограма.При цьому фахівці встановили, що необхідний для нормального розвитку головного та спинного мозку дитини холін, який також запобіга появі дефектів, містився лише в 12 з 47 вивчених продуктів.
При цьому тільки в пяти з них його кількість відповідала заявленій.
Рекомендована добова доза холіну для вагітних становить 450 і 550 міліграмів відповідно.
Клінічні дослідження показують, що збільшення споживання холіну в період вагітності повязано з позитивним впливом на розвиток мозку у дітей.Рекомендована добова доза холіну для вагітних становить 450 і 550 міліграмів відповідно.
Клінічні дослідження показують, що збільшення споживання холіну в період вагітності повязано з позитивним впливом на розвиток мозку у дітей.З 25 вивчених комплексів з йодом лише в чотирьох він був у вказаній на упаковці дозі, у більшості ж випадків рівень йоду виявився нижчим.
Рекомендована добова доза йоду для вагітних становить 220 мікрограмів.За словами авторів дослідження, велика кількість вагітних жінок приймають вітамінні та мінеральні добавки для підтримки здоровя та розвитку дитини.Однак важливі для розвитку дитини холін і йод далеко не завжди входять до складу цих вітамінномінеральних комплексів.
Крім того, вони часто містяться в менших концентраціях, ніж вказують виробники.Дослідників також насторожу наявність токсичних домішок, особливо кадмію, у проаналізованих препаратах.
В цілому, результати показали значну невідповідність між заявленим на упаковці та фактичним складом вітамінних комплексів для вагітних.
Вчені закликали посилити контроль з боку наглядових органів у цій сфері.
Останні новини
більше новин