До НАТО попросилася острівна держава, територія якої частково окупована – ЗМІ
glavcom.ua
Tue, 26 Nov 2024 09:14:40 +0200
Президент Кіпру Нікос Хрістодулідіс під час зустрічі з очільником США Джо Байденом представив теоретичні і практичні аспекти потенційної майбутньої інтеграції Кіпру в НАТО.
Про це інформу Kathimerini, посилаючись на власні джерела. За даними видання, пропозиція президента Кіпру містить детальний і довгостроковий підхід і вже отримала позитивну відповідь з Вашингтона.
Зокрема, радник з питань національної безпеки Джейк Салліван назвав її безпрограшною, підкресливши значні можливості, які може створити такий розвиток подій.
Крім того, після візиту до Вашингтона Хрістодулідіс також обговорив план з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Бухаресті під час саміту вропейського політичного співтовариства.
Ключовою метою плану інституціоналізація відносин Кіпру з НАТО шляхом участі в організації, яка розглядаться як сходинка до повноправного членства.
Однак цей крок залежить від низки передумов, серед яких прогрес у розвязанні кіпрської проблеми і поліпшення відносин між С і Туреччиною.
Позитивні результати в цих сферах можуть відкрити значні переваги для Анкари, такі як доступ до вропейських організацій та ресурсів перспектива, якій наразі перешкоджа вето Кіпру.
Успіх ції ініціативи вимагатиме багаторівневої міжнародної співпраці, яку Республіка Кіпр готова підтримати, йдеться у повідомленні. Водночас Кіпр звернувся до США ще з трьома стратегічними проханнями, спрямованими на підтримку його потенційних прагнень щодо вступу до НАТО.
Йдеться про довгострокове зняття збройового ембарго збільшення кількості навчальних місць для офіцерів Національної гвардії у військових академіях США допомогу США у модернізації військового потенціалу відповідно до стандартів НАТО.
Уряд Кіпру повністю усвідомлю значні виклики і сильну опозицію, з якими він може зіткнутися як всередині країни, так і на міжнародному рівні, прагнучи до потенційного членства в НАТО.
Проте офіційні особи у Вашингтоні і Нікосії погоджуються з тим, що початок ції дискусії подолання давніх табу важливим кроком уперед, додали у виданні. Дефакто, острів Кіпр розділений на дві частини 59 контролються владою Республіки Кіпр в основному, населеною греками, інша частина Турецькою Республікою Північного Кіпру населена турками, яка займа близько 36 території острова.
Республіка визнана лише Туреччиною, міжнародна спільнота вважа цю територію окупованою Туреччиною.
Інші 4 території острова буферною зоною під контролем миротворчих сил ООН.
Туреччина додналася до НАТО ще у 1952 році, а у 1974 році вторглася на Кіпр, утворивши Республіку.
До слова, під час пленарної сесії Парламентської асамблеї НАТО члени ухвалили резолюцію, в якій закликають країни коаліції якнайшвидше прийняти Україну до Альянсу.
Асамблея заклика уряди й парламенти державчленів Альянсу наростити політичні й практичні зусилля, аби допомогти Україні отримати запрошеннята якомога швидше стати 33м членом НАТО, йдеться у резолюції.
Крім цього, автори також указують на необхідність наростити військову, фінансову й гуманітарну підтримку України.
Останні новини
більше новин