Стало відомо, скільки дітей у Криму мають можливість вивчати українську в школах
glavcom.ua
Thu, 21 Nov 2024 14:38:00 +0200
У 20232024 навчальному році лише 0,8 дітей мали можливість вивчати українську мову в школах Криму, повідомила Марія Суляліна, голова Центру громадянської освіти Альменда під час пресконференції Дитинство у пастці як захистити права дітей, які опинилися в окупації, інформу Крим.Реалії. При цьому Суляліна зазначила, що російський бюджет для патріотичного виховання дітей у 2024 році становив 477 млн, що майже в 10 разів більше, ніж у 2022 році.
Юлія Усенко, начальниця Департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу Генерального прокурора України, заявила, що мілітаризація освіти в РФ стала частиною державної стратегії.
Система освіти РФ зазнала суттвих змін з 2016 року, коли мілітарний компонент, так звані юнармії, стали обовязковим елементом освіти.
2023 року російська влада ухвалила стратегію військовопатріотичного виховання до 2030 року, метою якої охоплення 15 мільйонів дітей, зазначила Усенко.
За її словами, 10 цих дітей, за задумом російського військовополітичного керівництва, мають стати резервом для Збройних сил РФ.
Ця політика спрямована на те, щоб виховати дітей, які воюватимуть проти власної держави, народу та навіть родичів, наголосила Усенко.
Раніше постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні вген Цимбалюк під час виступу на відкритті Варшавської конференції з людського виміру ОБС заявив, що в Криму близько 45 тисяч дітей перебувають у Юнармії та інших організаціях, повязаних із російським патріотичним вихованням.
Перед цим Центр національного спротиву повідомляв, що у парку Патріот у Севастополі російська влада протягом 20252027 років плану створити навчальнометодичний центр військовопатріотичного виховання молоді Авангард, головна мета якого організація військовопатріотичного виховання молоді й популяризація військової та іншої держслужби.
За розрахунками Кремля, щороку підготовку в центрі проходитимуть близько 5 тисяч молодих людей. Нагадамо, як заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, вітаючи українців із Днем української писемності та мови, в умовах вонного стану питання функціонування державної мови набуло ключового значення.
Територія державної мови це простір гідності й сили, боротьби та свободи, а кожне українське слово внесок у перемогу.
Останні новини
більше новин