Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Нетаньягу
glavcom.ua
Thu, 21 Nov 2024 14:16:00 +0200
Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт премрміністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу та колишнього міністра оборони Йоава Галанта.
Про це йдеться на сайті суду.
Зазначаться, що Палата суду ухвалила рішення за двома запитами, поданими Ізраїлем 26 вересня 2024 року.
У першому запиті Ізраїль оскаржив юрисдикцію Суду щодо ситуації в Державі Палестина загалом і щодо громадян Ізраїлю, зокрема, на підставі статті 19 2 Статуту.
У другому запиті Ізраїль звернувся до Палати з проханням наказати обвинуваченню надіслати нове повідомлення про початок розслідування його владі відповідно до статті 181 Статуту.
Ізраїль також звернувся до Палати з проханням припинити будьяке провадження в Суді у відповідній ситуації, включаючи розгляд заяв про ордери на арешт пана Беньяміна Нетаньяху та пана Йоава Галланта, поданих прокуратурою 20 травня 2024 року.
Щодо першого оскарження Палата зазначила, що визнання Ізраїлем юрисдикції Суду не вимагаться, оскільки Суд може здійснювати свою юрисдикцію на основі територіальної юрисдикції Палестини, як це визначено Палатою попереднього провадження I у попередньому складі.
.
Крім того, палата вважа, що відповідно до статті 191 Статуту держави не мають права оскаржувати юрисдикцію Суду відповідно до статті 192 до видачі ордера на арешт.
Таким чином, виклик Ізраїлю передчасний.
Це не загрожу будьяким майбутнім можливим оскарженням юрисдикції Суду та/або прийнятності будьякої конкретної справи.
Нагадамо, у вересні масово вибухнули пейджери та рації членів терористичного угруповання Хезболла.
Ізраїльський премр вперше визнав, що за цим стоїть Ізраїль.
Згідно з цитатами, які потрапили до врейських ЗМІ, премрміністр Біньямін Нетаньягу вперше визнав, що за атаками на Хезболлу з використанням пейджерів та рацій стояв Ізраїль.
Відповідне зізнання пролунало у неділю, 10 листопада, на щотижневому засіданні кабінету міністрів.
Як повідомлялося, 17 вересня понад 1 тис.
людей, включаючи бойовиків Хезболли і медиків, були поранені через вибухи пейджерів, якими вони користувалися для звязку.
Попри те, що в Україні такі пристрої вже не перебувають у вжитку, у деяких країнах, як Ліван, вони досі у використанні.
Останні новини
більше новин