Зубрити набридлі уроки більше не доведеться: школярам приберуть частину предметів
zk.znaj.ua
Thu, 21 Nov 2024 10:35:00 +0200
Міністерство освіти та науки України анонсувало масштабну реформу старшої школи, яка передбача значні зміни у навчальних програмах.
Зокрема, з 2027 року зі списку обовязкових до вивчення предметів зникнуть фізика, хімія та біологія.
Це нововведення вже викликало палкі дискусії серед освітян і батьків, але МОН наполяга такі зміни дадуть учням більше свободи у виборі власного навчального шляху.
Після реформи школярі все ж вивчатимуть базові дисципліни, які Міністерство вважа критично важливими для кожного громадянина.
У списку залишаться Українська мова та література Історія України Англійська мова Математика Фізична культура Захист України МОН підкреслю, що ці предмети формують базову грамотність, національну ідентичність та фізичну готовність молоді.
Учні також зможуть обрати один предмет зі списку мистецтво, технології, інформатика або фінансова грамотність.
Таким чином, у старшокласників зявиться можливість спеціалізуватися у сферах, які їм цікаві або необхідні для подальшої карри.
У результаті зі списку обовязкових предметів приберуть Зарубіжну літературу Всесвітню історію Громадянську освіту Біологію/екологію Географію Фізику та хімію Щоб компенсувати скорочення обовязкових предметів і не обмежувати учнів у всебічному розвитку, плануться впровадження системи індивідуального підбору предметів.
Школярі зможуть обирати дисципліни, які хочуть вивчати поглиблено як у свому профільному напрямку, так і поза ним.
До впровадження реформи в масштабах країни Міністерство проведе тестування системи у декількох обраних ліцеях.
Пілотний прокт, який розпочнеться у 2025 році, дозволить виявити сильні й слабкі сторони нової системи.
Наскільки ефективними будуть ці нововведення, стане зрозуміло після аналізу перших результатів.
Нагадамо, чеки замість підручників українська вчителька у незвичний спосіб привча дітей читати Раніше ми розповідали, що школи визначились з датою зимових канікул скільки відпочиватимуть діти Також, диплом не завжди квиток у майбутн університети в Україні можуть змінити свої функції
Останні новини
більше новин