Суд виправдав правоохоронців, які у 2014 році переслідували 72-річного учасника Майдану
glavcom.ua
Fri, 15 Nov 2024 19:52:00 +0200
Дніпровський райсуд Кива виправдав правоохоронців, яких збвинувачували у незаконному притягненні до кримінальної відповідальності та ініціюванні тримання під вартою під час Революції Гідності 72річного учасника Майдану Миколи Пасічника з Вінничини.
Відповідне рішення ухвалила суддя Інна Омельян, повідомив у коментарі Укрінформу прокурор у справах Майдану Іван Бабенко.
Дніпровський райсуд виправдав колишню заступницю прокурора Оболонського району, прокурора прокуратури міста Кива і слідчого Оболонського райуправління міліції, які обвинувачувалися у незаконному притягненні до кримінальної відповідальності, ініціюванні клопотання про тримання під вартою стосовно 72річного вінничанина, учасника Революції Гідності Миколи Пасічника, сказав він. Бабенко наголосив, що сторона обвинувачення не погоджуться з цим вироком суду і оскаржить його в апеляційному суді.
За його словами, за цей злочин також направлений до суду обвинувальний акт іще відносно двох співробітників міліції, які у суді давали завідомо неправдиві показання у справі Пасічника.
Водночас слідству поки не вдалося встановити міліціонерів, які затримували Пасічника із застосуванням насильства.
Прокурор нагадав, що Пасічник був незаконно затриманий 22 січня 2014 року в Киві, коли приїхав з Вінниччини на Майдан Незалежності для участі у Революції Гідності.
До вироку суду Пасічник не дожив і помер у 78річному віці у 2020 році.
Також не дожив до вироку суду і один з обвинувачених у цій справі прокурор Андрій Сайчук.
Проте його родичі наполягали, щоб він фігурував у матеріалах справи з метою його реабілітації.
За даними ЗМІ, виправдувальний вирок було оголошено в суді відносно колишньої заступниці прокурора Оболонського району Ілони Клюге, слідчого Віталія Матюша і прокурора Андрія Сайчука. Нагадамо, що колишній командир роти спецпідрозділу Беркут в Севастополі та один з міліціонерів цього підрозділу отримали підозри від ДБР стосовно розстрілів на Майдані у лютому 2014 року. Крім того, українські правоохоронці повідомили про підозру в державній зраді колишньому командирові автотранспортного взводу Беркуту в місті Севастополі та ще трьом співробітникам цього спецпідрозділу.
За даними слідства, експравоохоронці упродовж січнялютого 2014 року брали активну участь у незаконній протидії мирним акціям протесту в Киві.
Також Шевченківський суд Кива 24 травня цього року закрив справу щодо розгону на Майдані мирних учасників акції 30 листопада та 1 грудня 2013 року.
Причина закінчення строку давності справи.
Останні новини
більше новин