Росіяни заявили про "вхід" в прикордоння Чернігівщини: в ДПСУ пояснили, що сталося
www.rbc.ua
Fri, 15 Nov 2024 12:29:58 +0200
Російські пропагандисти поширили інформацію про нібито вхід до міста Гремяч на Чернігівщині.
В ДПСУ спростували це та зазначили, що ворожа ДРГ встановила прапор неподалік кордону на зруйнованому мосту через річку Судость.
Більше про це в матеріалі РБКУкраїна.
Що заявили росіяни про так званий захід в Чернігівську область Напередодні у мережі поширилася інформація про те, що військові РФ нібито проникли на територію України через кордон у Чернігівській області.
Повідомлення були підкріплені відео, яке геолокувало Радіо Свобода. Як встановили журналісти, дво російських загарбників, імовірно, могли діяти у складі більшої групи.
Вони встановили російський прапор на мосту через річку Судость у районі прикордонного населеного пункту Гремяч.
Крім того, так звані російські вонкори стверджували, що росіяни нібито зайшли в села Гремяч та Мурашки у НовгородСіверському районі Чернігівської області та встановили там свої триколори.
Geolocation of two Russian soldiers entering Ukrainian territory, likely as part of a larger group, and placing a Russian flag on the bridge over the Sudost River near Hremyach coordinates 52.3394, 33.3058.
GeoConfirmed Video source https//t.co/h8WdwfNCvL pic.twitter.com/88qVvMSbdp Mark Krutov kromark November 15, 2024 В ДПСУ пояснили, що насправді сталося Як зазначив в коментарі РБКУкраїна речник ДПСУ Андрій Демченко, загроза від російських ДРГ нікуди не зникла, зокрема і по Чернігівській області.
І хоч їх активність за останній час суттво зменшилася, однак Росія не відмовилася від застосування ДРГ, в тому числі й для проведення психологічного впливу.
Сьогодні українські захисники на Чернігівщині виявили російський триколор, який був встановлений неподалік кордону на зруйнованому мосту через річку Судость.
Заява російських пропагандистів, що ДРГ зайшла в місто Гремяч не відповіда дійсності, сказав Демченко виданню.
За його словами, міст, біля якого диверсанти противника встановили свою ганчірку, вони не переходили.
А територія, де від кордону діяла диверсійна група фактично відрізана річками, а в населених пунктах, які знаходяться між річками і кордоном, ніхто не прожива.
До того ж через постійне підтоплення тії території там не можливо облаштовувати належні фортифікаційні укріплення. Сили оборони України повністю контролюють цей напрямок і знаходяться на максимально вигідних позиціях, аби тримати оборону, зауважив Демченко. Він додав, що на даний час на цьому напрямку залучені необхідні додаткові засоби від підрозділів Сил оборони України та діють протидиверсійні резерви.
Тож не варто піддаватися на інформаційнопсихологічний вплив противника. Українські захисники знищували і продовжать нищити ворога та його диверсантів, підсумував речник ДПСУ.
Нагадамо, що ДРГ це підрозділ спеціального призначення, що використовуться для розвідки та диверсій у тилу противника у вонний і передвонний час з метою дезорганізації тилових установ, знищення або тимчасового виведення з ладу найважливіших промислових підпримств, військових обктів, транспорту, звязку, а також збору інформації про супротивника.
Належить до невеликих підрозділів.
Додамо, що російські ДРГ час від часу намагаються проникнути в прикордоння України.
Особливо вони активні в Сумській області.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин