Росіяни просунулись до Куп'янська, але не змогли втримати плацдарм – карти ISW
glavcom.ua
Fri, 15 Nov 2024 06:10:00 +0200
Окупанти за допомогою броньованих машин та танків значно просунулись до околиць Купянська, але, за інформацію, про яку йдеться у звіті Інституту вивчення війни ISW, закріпитись у місті росіянам не вдалось. Операція ЗСУ в Росії Нещодавно російські війська просунулися на території українського виступу в Курській області.
Геолокаційні кадри, опубліковані 13 листопада, показують, як українські сили відбивають російський штурм, що складався з механізованого підрозділу, на південь від Зеленого Шляху, на південний схід від Коренево, вказуючи на просування росіян у цьому районі.
Геолокаційні знімки від 14 листопада демонструють удари підрозділів російської морської піхоти поблизу Марївки, Погребків, Орловки та Нової Сорочини, при цьому російські війська продовжували просуватися до південних околиць Нової Сорочини.
Російські мілблогери відзначали, що темпи просування сповільнилися.
Вони повідомляли, що російські війська захопили деякі позиції між Погребками та Кремяним, але не мають підтверджень щодо захоплення Курилівки.
Російські джерела, зокрема Міністерство оборони, повідомляли про бойові дії на схід від Коренево біля Кремяного, на південь від цього міста біля МиколавоДаріно, а також на південний схід біля Новоіванівки, Леонідово та Дарино.
Бої тривають також на північний захід від Суджі біля Нової Сорочини та Малої Локні, і на південь від Суджі поблизу Плехова.
Повідомляться, що на Курському напрямку продовжують діяти підрозділи російських морських піхотних та повітрянодесантних бригад, а також спецназу.
Харківська область Російські війська продовжували наступальні операції на півночі Харківської області в середині листопада, але не досягли підтвердженого просування.
Офіційні українські джерела повідомили, що бої тривали на північ від Харкова біля Глибокого та на північний схід поблизу Вовчанська.
Також були повідомлення про ймовірні транскордонні рейди російських сил поблизу Високої Яруги, яка розташована на південь від міжнародного кордону, близько 20 км на північ від Харкова.
Речник української бригади, що ді на півночі Харківської області, заявив, що погіршення погодних умов ускладню пересування російських військ та використання безпілотників обома сторонами.
Український чиновник також додав, що російські війська використовують відсутність українських безпілотників у цьому районі, щоб поповнювати свої резерви.
Луганська область Російські війська 14 листопада продовжили наступ на лінії Сватове Кремінна, але інформації про підтверджене просування не надійшло.
Один з російських військових блогерів заявив, що російські сили просунулися на захід, південь і схід від Першотравневого на захід від Сватового, але ці відомості не були підтверджені.
Російські війська вели наступальні дії в районі Зеленого Гаю та Першотравневого на захід від Сватового, а також на північний захід від Сватового біля Піщаного.
Бої точилися також на південний захід від Сватового в районах Чернещини, Новогорівки та Дружелюбівки, а на північний захід від Кремінної поблизу Новомихайлівки, Макіївки та Катеринівки.
Крім того, наступали на захід від Кремінної в районах Зарічного, Невського, Торського та Тернів.
Геолокаційні кадри, опубліковані 13 листопада, показують чотири російські машини, що беруть участь у штурмі, що свідчить про недавній просування російських військ на південь уздовж залізничної лінії.
Російські та українські джерела повідомили, що російські війська атакували двома колонами бронетехніки, одна з яких включала танк і три броньовані машини, а інша була менш конкретно визначена.
14 листопада лейтенант Андрій Коваленко, керівник Українського центру протидії дезінформації, повідомив, що українські війська відбили російські атаки в Купянську та не дозволили російським силам захопити позиції в цьому місті.
Центр стратегічних комунікацій Збройних сил України підтвердив, що Купянськ повністю контролються українськими військами, і повторив звіт Генштабу про успішне відбиття штурму.
ISW оцінило, що російські сили, ймовірно, просунулися в північносхідній частині Купянська, однак навряд чи контролюють цю територію.
Карти ISW показують зони, де російські сили діяли або атакували, але не встановили контроль.
Російські війська активізували наступальні операції поблизу Купянська протягом останніх двох місяців, і ISW вважа, що захоплення цього міста матиме значні операційні наслідки.
Однак ISW не готове оцінити, чи зможуть російські сили використати ці досягнення для великих операційних успіхів.
Також російські війська продовжували наступальні дії на північ від Купянська в районі Голубівки, на схід поблизу Петропавлівки, і на південний схід в районах Колісниківки, Глушківки, Кругляківки, Лозової, Загризового та Кучерівки 13 і 14 листопада.
Донецька область 14 листопада російські війська продовжили штурм на сході від Сіверська в районі Верхньокамянського, однак без успіху.
Також російський мілблогер повідомив про можливе просування російських військ на південь від Сіверська в районі Роздолівки, але ця інформація не була підтверджена.
Українська бригада повідомила, що 13 листопада російські війська здійснили невдалий механізований штурм в районі Спірного, на південний схід від Сіверська.
Також повідомляться, що підрозділи 2ї артилерійської бригади російської армії, яка раніше входила до складу 2го армійського корпусу ЛНР, діють поблизу Званівки на південь від Сіверська.
Підрозділи російської 39ї артилерійської бригади та полк радіаційного, хімічного і біологічного захисту також здійснюють операції в цьому напрямку.
Російські війська 14 листопада продовжували наступальні дії на Покровському напрямку, але підтверджених наступів не зробили.
Російські війська продовжували атакувати на схід від Покровська в районі Промінь і Миролюбівка на південний схід від Покровська біля Лисівки, Крутого Яру, Сухого Яру і на південь від Покровська в районі Григорівки, Пустинки, Петрівки, Новоолексіївки, Юрівки, Даченського, Пушкіного та Жовтого 13 і 14 листопада.
14 листопада російські війська продовжили наступальні дії на Курахівському напрямку, але не зробили підтверджених просувань.
В Українському центрі стратегічних комунікацій заявили, що українські сили контролюють Іллінці, хоча бої на околицях населеного пункту тривають.
За оцінками ISW, російські війська, ймовірно, захопили Іллінку на основі геолокаційних відео, на яких видно, як російські підрозділи піднімають прапор над центром цього населеного пункту.
Однак ISW не вважа, що російські війська повністю контролюють Іллінку, хоча, ймовірно, вони окупували її.
Міністерство оборони Росії стверджувало, що російські війська захопили Вознесенку на північ від Курахового.
Російські мілблогери повідомили про просування російських військ у східному Кураховому та на північ від Іллінки, але ISW не знайшло підтвердження цих заяв.
Українська бригада, що ді на цьому напрямку, опублікувала кадри механізованого штурму російських сил на Курахівському напрямку, хоча точне місце штурму не було визначене.
Російські війська продовжували атаки на Курахове та на навколишні території, включаючи Зорю, Сонцівку, Новоселидівку, Іллінку та Кремінну Балку.
Російські сили застосовували танки, БТР, БМП, мотоцикли та баггі, намагаючись вийти до Успенівки.
Український військовий оглядач також повідомив, що окупаційні війська зосередили значну кількість сил на Курахівському напрямку, зокрема підрозділи танкових і мотострілецьких бригад.
Південний напрямок Російські війська, за повідомленнями, нещодавно зробили спробу просунутися в західній частині Запорізької області під час бойових дій 14 листопада, але зміни на фронті не були підтверджені.
Російський мілблогер заявив, що російські війська просунулися північніше від Роботайна, але ISW не знайшло візуальних доказів цього.
Російські війська провели наземні атаки на північ від Роботиного поблизу Новоданилівки та на північний захід від цього населеного пункту біля Новоандріївки.
Також російський мілблогер зменшив важливість нещодавніх припущень про можливе посилення наступальних дій російських військ у Запорізькій області.
ISW досі не отримало підтверджень, що російські війська передислокували додаткові сили на цей напрямок з інших частин фронту.
В області, за повідомленнями, також діють артилерійські підрозділи російського загону Вікінг 22а бригада спецназу ГРУ.
Нагадамо, протягом минулої доби російські загарбники завдали по території України 45 авіаударів, скинули 87 керованих авіаційних бомб.
Крім цього, залучили для ураження понад 400 дронівкамікадзе та здійснили понад три тисячі обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.Протягом минулої доби російські загарбники завдали по території України 45 авіаударів, скинули 87 керованих авіаційних бомб.
Крім цього, залучили для ураження понад 400 дронівкамікадзе та здійснили понад три тисячі обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.
Раніше стало відомо, що ворог окупував Іллінку та веде штурмові дії на сусідні села Deep State.
Напередодні росіяни окупували Рівнопіль та просунулись на кількох напрямках Deep State
Останні новини
більше новин