Мера Вроцлава затримали у справі про купівлю диплома
ua.korrespondent.net
Thu, 14 Nov 2024 21:08:00 +0200
Центральне антикорупційне бюро Польщі CBA 14 листопада затримало мера Вроцлава Яцека Сутрика у масштабній справі про купівлю дипломів.
Про це повідомля RMF FM.
Сьогодні вранці у справі про підозри у злочинах і порушеннях в Collegium Humanum агенти CBA за наказом прокурора затримали мера Вроцлава.
Після завершення процесуальних дій його доставили до місцевого відділу Національної прокуратури в Катовіце, зазначив речник Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Яцек Добжинський За словами речника Національної прокуратури Пшемислава Новака, меру Вроцлава буде предявлено звинувачення у рамках розслідуванні зловживань у колишньому університеті Collegium Humanum.
Як зазнача RMF FM, причиною арешту стала купівля диплома.
Це злочин за статтею про підробку документів, за який передбачено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.
Зазначаться, що сумніви щодо диплому МВА Яцека Сутрика виникли під час кампанії на останніх виборах до органів місцевого самоврядування.
Сутрик пояснював отримання цього диплому, опублікував докази оплати за навчання у 2020 році, але між цію оплатою і видачею документа пройшло трохи більше місяця.
Справа Collegium Humanum стосуться порушень у недержавному університеті.
Наразі у цій справі затримано 28 осіб, яким висунуто загалом 150 звинувачень, нагадав речник глави Міністерства внутрішніх справ і адміністрації.
Раніше у цій справі затримало, серед інших, колишнього ректора Collegium Humanum Павла К.
і колишнього депутата вропарламенту Ришарда Ч.
ймовірно, йдеться про Ришарда Чарнецького від опозиційної Права і справедливості.
Крім того, у цій справі співробітники Центрального антикорупційного бюро Польщі затримали трьох викладачок одного з університетів Одеси, які за хабар хотіли отримати фальшиві документи про закінчення навчання для понад 60 студентів варшавського Collegium Humanum.
Нагадамо, правоохоронні органи Львівської області затримала викладача та завідувача кафедри одного з вишів, якого підозрюють у підробленні дипломів.
Фіктивні вчені та наукові звання дали ймовірному зловмиснику можливість отримати 700 тисяч гривень незаконних виплат.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
більше новин